UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп допустив особисту відповідальність Путіна за втручання у вибори 2016 року

Американський президент мотивував це тим, що Путін, як і сам Трамп - глава держави, і у відповіді за все, що в ній відбувається.

Російського лідера Володимира Путіна цілком можна вважати персонально відповідальним за втручання Росії в американські вибори, заявив президент США Дональд Трамп у середу, 18 липня, в інтерв'ю телеканалу CBS.

"Так, тому що він (Путін - ред.) на чолі країни. Це те ж саме, як я вважаю себе відповідальним за те, що відбувається в цій країні (США - ред.). Так що звичайно, як лідера країни ви могли б вважати його відповідальним (за втручання – ред.)", − зазначив Трамп.

Також він підтвердив, що згоден з висновками американської розвідки, яка розслідує втручання Росії у вибори 2016 року, і підкреслив, що під час зустрічі в Гельсінкі вказав Путіну на неприпустимість подібних дій.

"Я дав йому (Путіну - ред.) зрозуміти, що ми цього допустити не можемо, і це саме так", − сказав Трамп.

За день до цього Трамп заявив, що Вашингтон не збирається скасовувати санкції проти Росії, а також визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян у вибори президента США у 2016 році.

Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".