UA / RU
Підтримати ZN.ua

Торік кількість нелегальних перетинів кордонів країн ЄС була найвищою з 2016 року

Спостерігається різке зростання кількості нелегальних в'їздів.  

У 2022 році на зовнішніх кордонах ЄС, за попередніми підрахунками, було виявлено близько 330 тисяч нелегальних перетинів кордону. Це найвищий показник з 2016 року і на 64% більше, ніж минулого року. Про це повідомляє Frontex.  

Після спричиненого пандемією мінімуму у 2020 році, вже другий рік поспіль спостерігається різке зростання кількості нелегальних в'їздів. На західнобалканський маршрут припадає майже половина від загальної кількості. Сирійці, афганці та тунісці разом склали 47% виявлених осіб у 2022 році. Кількість сирійців приблизно подвоїлася до 94 тисяч.

На жінок припадало менше ніж кожне десяте виявлення, тоді як частка неповнолітніх дещо знизилася до приблизно 9 відсотків.

Окремо було нараховано майже 13 мільйонів українських біженців на в'їзді на зовнішніх сухопутних кордонах ЄС з України та Молдови в період з 24 лютого 2022 року до кінця року. У той же період на тих же ділянках кордону на виїзд було зареєстровано 10 мільйонів громадян України.

Минулого року країни ЄС та Шенгенської зони зіштовхнулися з безпрецедентними викликами на своїх зовнішніх кордонах. Вони варіювалися від організованої міграції, яку здійснювала Білорусь, починаючи з 2021 року, до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Війна РФ проти України спровокувала рекордну кількість біженців, які прибули до країн ЄС.  

Читайте також: Єврокомісія виділила Литві 10 мільйонів євро на підтримку українських біженців

У деяких країнах завершуються гуманітарні програми для українців, і біженці першої хвилі змушені тимчасово перетворитися на емігрантів: самостійно шукати житло та оплачувати його, шукати роботу, влаштовувати дітей у садки, школи. Це нелегко. Чи повернуться вони в Україну після закінчення війни? Читайте про це у статті Оксани Панкової «Залишитися чи повернутися».