UA / RU
Підтримати ZN.ua

Токаєв розповів, коли «миротворців» ОДКБ почнуть виводити з Казахстану

Офіційно до країни прибули близько 2,5 тисяч іноземних військових, переважно російських. Але неофіційні дані можуть бути набагато вищими.

Військові й техніка країн-членів Організації Договору про колективну безпеку завершують «миротворчу місію» в Казахстані та почнуть повертатися додому з 13 січня, повідомив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

«Основну місію сил ОДКБ завершено, за два дні розпочнеться поетапне виведення об'єднаного миротворчого контингенту ОДКБ», - цитує президента «Інтерфакс».

Звернення до ОДКБ із закликом ввести до Казахстану іноземні війська Токаєв назвав своєчасним та «юридично обґрунтованим», інакше Алмати могла б опинитися під контролем «міжнародних терористів».

«Над підготовкою захоплення влади працювала професіонали. Якщо це була збройна агресія з боку міжнародного тероризму проти нашої країни, то Казахстан юридично обґрунтовано звернувся до своїх партнерів. (…) Потрібно розуміти, що на момент ухвалення такого рішення ми могли б повністю втратити контроль над Алматою. Втративши Алмати, ми втратили б столицю та всю країну», - додав він.

Токаєв під час виступу у Мажилісі парламенту Казахстану також анонсував посилення Національної гвардії, збільшення зарплати силовиків та ревізію реформ правоохоронної сфери.

Читайте також: Путін пообіцяв вивести «миротворців» ОДКБ із Казахстану, але не назвав дату

Нагадаємо, Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням генерал-полковника ЗС Росії Андрєя Сердюкова. Він же командує миротворчими силами ОДКБ у Казахстані.

Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу. Станом на ранок 9 січня Росія продовжувала відправляти свої війська до Казахстану.

Багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ у країні. Їх появу казахи вважають окупацією країни під виглядом миротворчої місії.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.