UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тісні зв'язки Huawei з урядом Китаю загрожують безпеці США — Помпео

США запустили глобальну кампанію, щоб утримати китайську компанію Huawei від допомоги союзникам Вашингтона в розробці інфраструктур 5G.

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що тісні зв'язки китайської телекомунікаційної компанії Huawei з урядом КНР представляють ризик для "інформаційної системи" США. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу CNBC.

"Рішення, згідно з яким Huawei була включена до числа компаній (діяльність яких обмежать), було прийнято, тому що... вона тісно пов'язана з Китаєм і Комуністичною партією Китаю. Ці контакти піддають ризику інформаційну систему США", - сказав Помпео.

Помпео повідомив, що переконував союзників наслідувати приклад Вашингтона і ввести обмежувальні заходи щодо Huawei.

"Протягом останніх двох місяців я розмовляв з нашими партнерами по всьому світу, пояснюючи їм, чому вони піддають ризику своїх громадян, якщо вони використовують технології цієї компанії в своїх системах", - зазначив держсекретар.

Він повторив, що Huawei представляє "для США реальний ризик".

"Ви бачили, що президент Трамп зробив у відношенні Китаю. Протягом занадто довгого часу президенти обох Республіканської і Демократичної партій ігнорували проблеми, якою Китай є для американських робітників, американських технологій, американської національної безпеки. Президент дає рішучу відсіч по всім напрямкам", - підкреслив Помпео.

Раніше президент США Дональд Трамп оголосив у країні національний надзвичайний стан для захисту американських комп'ютерних мереж від зовнішніх "іноземних ворогів".

Huawei подала у федеральний суд в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі і їх підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.

У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.