UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тисячі жінок протестували в Стамбулі через рішення Ердогана вийти з договору про домашнє насильство

Жінки протестували проти виходу Туреччини зі Стамбульської конвенції.

У суботу кілька тисяч жінок вийшли на вулиці Стамбула, вимагаючи від Туреччини скасувати своє рішення про вихід з міжнародного договору про боротьбу з домашнім насильством, який вона колись відстоювала, повідомляє Reuters.

Президент Тайіп Ердоган приголомшив європейських союзників заявою минулого тижня про вихід Туреччини зі Стамбульської конвенції, названої на честь турецького міста, в якому вона була складена в 2011 році.

У присутності поліції, протестувальники зібралися на набережній Стамбула, розмахуючи фіолетовими прапорами і скандували гасла, в тому числі «Вбивства жінок носять політичний характер». На одному плакаті було написано: «Захищайте жінок, а не винних у насильстві».

«Вихід з Стамбульської конвенції - це катастрофа для мільйонів жінок і дітей, що живуть в цій країні», - сказав директор Amnesty International в Туреччині Едже Унвер, закликавши Анкару скасувати своє рішення.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров'я показують, що 38 відсотків жінок в Туреччині зазнають насильства з боку партнера протягом свого життя, в порівнянні з 25 відсотками в Європі.

За даними моніторингової групи, оцінки кількості вбивств жінок в Туреччині, щодо яких немає офіційних даних, за останні 10 років приблизно потроїлися. Тільки в цьому році 87 жінок були вбиті чоловіками або померли за підозрілих обставин.

Читайте також: За сексуальне насильство над дітьми відкрили більше 400 справ - Кулеба

Консерватори з ісламістської партії Ердогана стверджують, що конвенція, яка підкреслює гендерну рівність і забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації, підриває сімейні структури та заохочує насильство.

Офіційні особи заявили, що на цьому тижні турецьких жінок буде захищати внутрішній закон, а не іноземні договори.

Стурбованість учасників протесту підтримали західні союзники Анкари, які засудили те, що вони назвали незрозумілим і необґрунтованим рішенням, яке може підірвати права турецьких жінок.

За даними ВООЗ, кожна третя жінка в світі протягом життя піддається фізичному або сексуальному насильству. В Україні протягом 2020 року за домашнє насильство засудили 921 людину. У 2019 му вироків було в чотири рази менше - 225.