UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тихановська і Латушко зникли з бази розшуку МВС Росії

Такі «маневри» можуть бути спробою РФ підвищити ставки перед новою зустріччю Лукашенка і Путіна.

Лідера білоруської опозиції Свєтлану Тихановську і голову «Народного антикризового управління» (представницького органу опозиції) Павла Латушка прибрали з бази розшуку МВС Росії.

Тихановську внесли до бази російського відомства 8 жовтня 2020 року, 16 жовтня режим Алєксандра Лукашенка оголосив її у міждержавний розшук. У Росії на це заявили, що внесли Свєтлану Тихановську до базу на підставі білорусько-російських договорів, кримінальних справ щодо неї у РФ не відкривали.

Зараз база не видає інформацію про розшук Тихановської:

скриншот

Павла Латушка Генпрокуратура Білорусі оголосила в міждержавний розшук 18 січня 2021 року, нагадує «Єврорадіо». Спроби знайти його в базі МВС Росії сьогодні також є марними:

скриншот

Водночас у базі залишаються співзасновник опозиційного Telegram-каналу Nexta Стєпан Путіло й один з кандидатів у президенти Білорусі на виборах 2020 року Валєрій Цепкало.

скриншот

скриншот

Причина, з якої Тихановску і Латушко прибрали з бази, не повідомляється. Так само немає інформації про те, чи знято опозиціонерів з розшуку, чи їхні картки тимчасово прибрали від сторонніх очей.

Читайте також: Тихановська зустрінеться з Байденом і Зеленським

За даними російських ЗМІ, нова зустріч президента РФ Владіміра Путіна і нелегітимного голови Білорусі Алєксандра Лукашенка відбудеться 28 травня в Сочі.

Для самопроголошеного президента Білорусі питанням виживання його режиму є згода «єдиного друга» на надання чергового кредиту. А для багаторічного господаря Кремля важливо домогтися від «мінського старожила» реальних кроків Білорусі з інтеграції до Союзної держави.

Після того, як вуличні акції протесту пішли на спад, Лукашенко взяв ситуацію в країні під контроль, і тепер намагається вести традиційну гру в інтеграцію Білорусі з РФ, прагнучи виторгувати у Москви нові кредити і знижки на нафту і газ. Чи вдалася йому ця тактика під час попереднього візиту в Сочі, читайте в статті Володимира Кравченка «Сочинські піруети» у ZN.UA.