UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Guardian назвала методи мінімізації поширення COVID-19

Багато людей у всьому світі все ще нехтують елементарними запобіжними заходами.

На даному етапі пандемії коронавірусу деякі країни вже почали масову вакцинацію свого населення. Багато урядів розраховують на дію вакцинації, і вже планують виведення своїх країн із пандемічної кризи після завершення процесу імунізації населення. Для прикладу, Велика Британія може зняти всі карантинні обмеження вже в червні, згідно із планами прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Однак відмова від запобіжних заходів може викликати різке зростання випадків коронавірусу, але є шляхи мінімізувати ризики, пише британська газета The Guardian.

План британського уряду щодо припинення дії обмежень по Covid в Англії передбачає кроки, які можуть збільшити швидкість поширення вірусу. Можливо, поширення вірусу не вийде уникнути навіть після того, коли більшість населення вже буде вакцинована та імунізована проти COVID-19. Але можна використовувати деякі кроки, що допоможуть уникнути занадто активного поширення хвороби.

Однією з причин того, що країни Східної Азії показали значний успіх у боротьбі з COVID-19 під час пандемії, є те, що попередній досвід боротьби з іншими інфекційними хворобами дав тамтешньому населенню розуміння того, як поширюються респіраторні захворювання, і як їх зупинити. Вказівки Японії включали такі основні кроки для придушення поширення COVID-19 - уникати закритих приміщень, місць, де багатолюдно, і саме це значною мірою допомогло країні уникнути серйозного зростання випадків коронавірусу, не запроваджуючи при цьому загальнонаціональних локдаунів.

Але багато людей у всьому світі все ще нехтують такими елементарними правилами, як миття рук та соціальна дистанція, особливо на тлі втоми від карантинних обмежень.

COVID-19 здебільшого поширюється у повітрі, тому важливим методом зупинити розповсюдження вірусу є правильна вентиляція приміщень. Опитування, проведене минулого місяця, свідчить про те, що багато людей не усвідомлюють, що просто лише відчинені вікна є одним із найкращих способів уникнути потенційного інфікування COVID-19.

Багато країн після зняття загальнонаціональних локдаунів знову повернули учнів у школи, відмовившись від дистанційного навчання. І саме відкриття навчальних закладів може становити серйозні ризики. Попри те, що діти відносно рідко проявляють симптоми COVID-19, вони все одно можуть інфікуватися та поширювати вірусу безсимптомно. Головна небезпека полягає навіть не в тому, що діти самі захворіють або навіть передадуть COVID-19 своїм вчителям. Загроза в тому, що вони захворіють COVID-19 вдома, принесуть його до школи та інфікують однокласників, які потім принесуть вірус додому своїм сім’ям, і все це може відбуватися «безсимптомно».

Згідно зі статистикою, діти віком від 12 до 16 років приносили вірус у сім’ю майже в сім разів частіше, ніж старші члени родини. Вони також вдвічі частіше, ніж люди старшого віку, передавали вірус іншому члену сім'ї після інфікування. Дослідження показали, що закриття шкіл дійсно призвело до значного зменшення захворюваності та смертності від COVID-19.

Отже, відкриття всіх навчальних закладів може означати, що кількість випадків хвороби буде різко зростати. Можливо, для урядів країн досить ефективним методом було б поступове відкриття шкіл, відстежуючи при цьому загальну динаміку захворюваності.

Крім того, важливо, щоб учні одягали маски в школах, однак не всі діти це роблять. Важливо пам’ятати, що учні все ще можуть заразитися та поширювати вірус. Також варто періодично провітрювати навчальні приміщення.

Потреба у масках для дітей будь-якого віку та підтримка відповідної вентиляції можуть допомогти зменшити поширення вірусу в школах. Звісно, зважаючи на холодну пору року, тримати вікна відчиненими постійно наразі неможливо, але періодичні провітрювання повинні стати обов’язковим ритуалом.

Школам слід докласти максимум зусиль для зменшення кількості занять у одних і тих самих класних кімнатах. Там, де це можливо, використовувати «резервні» кабінети та інші порожні приміщення. Крім того, як тільки дозволить погода, можна проводити заняття та ігри на відкритому повітрі, що може дозволити розділити класи на менші групи. Це допоможе уникнути  інфікування значної кількості дітей, якщо в конкретній навчальній групі буде спалах коронавірусу.

Очевидно, що не всі ці кроки кожна школа зможе з легкістю виконати. Але кожен додатковий запобіжний захід мінімізує ризики поширення вірусу для всієї країни.

Крім того, цілковите відновлення роботи бізнесу також становить свою небезпеку. Протягом дії локдаунів багато закладів все ще працювали. Це могло сприяти поширенню коронавірусу, а тепер після завершення дії жорсткіших карантинних обмежень кількість випадків хвороби знову може почати зростати.

Дозволити кафе та ресторанам відкритись лише для роботи на відкритому повітрі - це гарна ідея, але не всі зможуть її реалізувати. Тим не менше, запобіжні заходи повинні лишитися, для того, щоб мінімізувати ризики. Непровітрювані приміщення становлять небезпеку, поки присутній COVID, навіть із бар'єрами та дистанцією між клієнтами.

Крім цього, уряди повинні надавати адекватну підтримку людям, яким наказали самоізолюватись. Налагодження відстеження контактів може дозволити зупинити нові спалахи, резюмує видання.

Читайте також: Пандемія коронавірусу вкрала у людства 20,5 мільйона років життя — The Guardian

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».