UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Guardian: Макрон поїде в Китай говорити про Україну

На думку президента Франції, в лютому в Україні можуть відновитися широкомасштабні наступальні операції.

Президент Франції Еммануель Макрон наступного року поїде в Пекін. Він переконаний, що лідер Китаю Сі Цзіньпін може зіграти роль посередника, щоб запобігти початку широкомасштабних боїв в Україні в лютому.

Як пише The Guardian, про це французький президент сказав на закритті саміту G20, який пройшов на індонезійському острові Балі.

«Я переконаний, що Китай може зіграти більш важливу роль посередника у наступні місяці, щоб запобігти жорсткішого повернення сухопутних наступальних операцій на початку лютого», - сказав Макрон.

Читайте також: Війна в Україні змусила Макрона переглянути військову стратегію — WELT

Видання пише, що слова президента Франції можуть вказувати на його віру в готовність України до початку переговорів з Росією раніше, ніж українська армія зможе визволити всі території, окуповані Москвою з 2014 року. Більшість військових експертів сумніваються в здатності України до лютого розбити добре укріплені позиції Росії, особливо в Криму. Тим більше, що взимку, як очікується, бойові дії можуть сповільнитися.

Макрон також сказав, що терміновим завданням лишається допомогти Україні оборонятися. І незалежно від того, звідки прилетіла ракета, яка впала в Польщі у вівторок, саме Росія запустила щонайменше 85 ракет по українським об’єктам цивільної інфраструктури. За словами Макрона, «це був жахливий день для українського народу». Крім того, на його думку, це міг бути умисний сигнал членам G20.

«G20 не закрив очі на війну в Україні. Попри те, що Владімір Путін не приїхав, йому послали дуже чіткий сигнал. Переважна більшість засуджує війну в Україні. Це факт», - сказав Макрон.

Читайте також: Жалюгідний Лавров, ізгой із ракетами та Зеленський: підсумки саміту G20 і не тільки

Сподівання французького президента на зміну китайської позиції з’явилися після його зустрічі з Сі Цзіньпіном на Балі у вівторок. На прес-конференції Макрон сказав, що переконаний у щирості лідера Китаю і його прихильності до суверенітету країн, згідно зі Статутом ООН. Скептики кажуть, що Путін і Сі Цзіньпін оголосили про безмежне партнерство незадовго до початку вторгнення. І Китай майже нічого не зробив, щоб дистанціюватися від Росії після того. Але китайські джерела сказали Financial Times: в Китаї відчувають, що Путін збрехав. Цей коментар може свідчити про ослаблення російсько-китайських відносин.