В 2018 році, незабаром після отруєння сім'ї Скрипалів, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, в той момент займав посаду міністра закордонних справ країни, зустрічався на вечірці з колишнім агентом КДБ, нині бізнесменом Олександром Лебедєвим, повідомляє The Guardian.
Згідно з даними британського видання, Джонсон зустрічався з колишнім агентом КДБ під час "спірної" поїздки на вечірку через два дні після відвідування саміту НАТО на високому рівні, порядок денний якого була зосереджена на РФ.
Під колишнім агентом КДБ газета має на увазі російського олігарха Олександра Лебедєва, нинішнього власника британських газет Independent та Evening Standard.
Джонсон, який в 2018 був міністром закордонних справ, зустрівся з Лебедєвим після саміту глав МЗС у Брюсселі, організованого після отруєння колишнього російського агента Сергія Скрипаля. Згідно з інформацією видання, після саміту Джонсон без особистої охорони відправився в Італію на вечірку Євгенія Лебедєва - сина Олександра Лебедєва.
Видання, про зустрічі стало відомо ще в липні 2019 року, однак Лебедєв-старший досі це заперечував. Тепер же представник бізнесмена визнав, що зустріч відбулася на вечірці: "Олександр Лебедєв часто їздить в Італію з сином. Він часто буває в Європі і за ці роки познайомився там практично з усіма друзями Євгенія. Так що в цій зустрічі немає нічого незвичайного".
Як пише The Guardian, невідомо, що Джонсон і Лебедєв обговорювали або скільки тривала їхня зустріч. Офіс прем'єр-міністра відмовився дати газеті коментар.
Британське видання акцентує увагу на тому, що Олександр Лебедєв є колишнім агентом КДБ. Він працював в економічному відділі аналітичного управління, створеному за особистим розпорядженням голови КДБ Юрія Андропова. Аналітики займалися вивченням товарних ринків, а Лебедєв додатково вивчав ринки державних боргів.
Минулого тижня стало відомо, що Лебедєв був згаданий у доповіді про незаконне російське втручання в політику Великої Британії, підготовленому міжпартійним комітетом з розвідки і безпеки (ISC) за підсумками розслідування, яке тривало півтора року. У доповіді Лебедєв і ще вісім чоловік названі загрозою демократії Великобританії.
Нагадаємо, 5 березня минулого року в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва.
У вересні британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні Скрипалів – "Руслана Боширова" й "Олексія Петрова". За даними розслідувачів, "Боширов" - це полковник ГРУ Генштабу ЗС РФ Анатолій Чепіга, а "Петров" - військовий медик ГРУ Олександр Мишкін.
нагадаємо, 17 листопада Комітет з розвідки і безпеки парламенту Великобританії визнав факт російського втручання в референдум щодо виходу країни з ЄС, але не зміг "кількісно виміряти" його.
У звіті міжпартійного комітету не сказано, мала Росія достатній вплив на результати голосування 2016 року. Але як приклад впливу наводяться статті антиєвропейською спрямованості, поширені напередодні референдуму російськими телеканалом RT і агентством Sputnik.
Доповідь парламентського комітету з розвідки і безпеки була перевірена спецслужбами, однак офіс прем'єр-міністра Бориса Джонсона поки не дав згоду на його публікацію, що означає, що він не буде оприлюднений до виборів 12 грудня.
Адміністрація прем'єра Джонсона неодноразово заперечувала, що нездатність опублікувати звіт до виборів є політично вмотивованою.