UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Economist: Україна отримає широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року

Прогнози аналітиків грунтуються на угодах про постачання.

Україна зможе отримати широкий доступ до вакцини від коронавірусу не раніше 2023 року.

Разом з Україною найпізніший доступ до вакцини будуть мати ще 85 країн світу, пише The Economist.

Швидше за все вакцина з'явиться в країнах Європи, США, Сінгапурі, Об'єднаних Арабських Еміратах і Гонконгу. Вакцина буде доступна в цих країнах в широкому доступі до кінця 2021 року.

Україна за версією видання знаходиться в списку країн, які отримають широкий доступ до вакцини останніми. Велика частина цих країн перебувають на Африканському континенті.

Прогнози аналітиків ґрунтуються на угодах про постачання, обмеженості виробництва, невпевненості в вакцинах, а також чисельності населення і доступності медпрацівників.

Скріншот з сайту The Economist

Читайте також: Соціологи визначили, у які конспірологічні теорії про походження COVID вірять українці

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна до 1 лютого очікує рішення COVAX по включенню в розподіл вакцин так званої першої хвилі.

Прем'єр повідомив, що в Україні паралельно з державною повинна початися платна вакцинація.

Також у України на сьогодні знаходиться на підписанні або вже підписано контрактів на більш ніж 30 млн доз вакцин від COVID-19, заявив Шмигаль.

Президент Володимир Зеленський анонсував, що початок вакцинації в Україні заплановано на лютий. Він зазначив, що локдаун, який завершився напередодні дозволив стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусу.

Також повідомлялося, що Україна перейшла до фінальної стадії переговорів із закупівлі вакцини від коронавірусу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він запевняє, що українська сторона позитивно оцінює результати переговорів.

Також глава МОЗ повідомив, що вакцинація в Україні може початися вже з лютого. На першому етапі її проводитимуть мобільні бригади.

Нагадаємо, що Зеленський на цій же нараді дав доручення підготувати детальну програму вакцинації проти COVID-19 для кожного регіону, щоб визначити кількість вакцин, чіткі терміни вакцинації, перелік категорій населення, які повинні вакцинуватися в першу чергу.