UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тези Путіна про "дерибан УПЦ МП" в інтерв'ю Карлсону були посилом для республіканців — історик

Алфьоров пояснив це тим, що християнська етика є основою західних цивілізацій. 

Історик та офіцер 3 ОШБр Олександр Алфьоров вважає, що під час інтерв'ю американського журналіста Такера Карлсона та російського президента Владіміра Путіна сторони намагалися переконати консервативних представників Республіканської партії, що в Україні є "гоніння на релігію".

В інтерв'ю виданню Liga.net він пояснив це тим, що християнська етика є основою західних цивілізацій, тож тези про "дерибан УПЦ МП" були посилом для "червоних". 

"Ми можемо бути католиками, лютеранами, православними, євангелістами. Путін звертався до консерваторів-республіканців, які є людьми, правила поведінки яких ґрунтуються на християнській етиці, – сказав Алфьоров. – Погляньте, тут знищують церкву. Карлсон подав це як гоніння на релігію, на християнство. Це така підміна понять. Церква грає одну з найбільш ключових ролей, щоб нас розуміли у світі". 

Читайте також: Жорстко, емоційно та саркастично: Клімкін закликає Зеленського подумати про інтерв'ю з Карлсоном

Нагадаємо, американський журналіст-українофоб Такер Карлсон, відомий поширенням російських фейків про війну, 6 лютого взяв інтерв'ю у Москві у російського диктатора Владіміра Путіна. За дві години розмови ексведучий Fox News, попри обіцяні "гострі питання", так і не запитав Путіна про масові вбивства російської армії, знущання з цивільних українців на окупованих територіях, ордер МКС та викрадення українських дітей. Також не було питань про порушення свободи слова та віросповідання у Росії і т.д.

У Білому домі згодом наголосили, що вважають такий інформаційний продукт непотрібним. А в Євросоюзі додали, що інтерв'ю лише підтверджує, що союзники повинні продовжувати підтримку нашої країни, констатувавши, що світ уже звик до "параноїдальних виправдань" Кремля. У Києві Путіна після цього вкотре назвали "хворою людиною", наголосивши, що у воєнного злочинця потрібно брати не інтерв'ю, а показання.