UA / RU
Підтримати ZN.ua

Територіальний спір між Венесуелою і Гайаною вийшов на міжнародний рівень

Венесуела претендує майже на 75% території свого сусіда.

Територіальний диспут Гайани і 3, яка наполягає на передачі під її юрисдикцію гайанского регіону Ессекібо, обговорять на світовому рівні. У серпні поточного року даний аспект стане предметом розгляду на спеціальній зустрічі Союзу південноамериканських держав (УНАСУР), яка відбудеться в Парагваї.

Каракас має давні територіальні претензії до Джорджтауну щодо регіону Ессекібо площею близько 160 тисяч кв км, який займає значну частину Гайани. Ця суперечка загострилася після зміни президента в Гайані, який пішов на зближення з США. Девід Грейнджер допустив у країну американську компанію Exxon Mobil, після чого венесуельський президент Ніколас Мадуро звинуватив його в діях проти його країни.

"Думаю, що президент Гайани є великим провокатором, він не править, а їздить по світу, провокуючи Венесуели, а країну свою він покинув зараз, як раз у важкий момент сильних повеней", - сказав Мадуро.

Читайте також: Венесуела ухвалила бюджет з розрахунку $ 60 за барель нафти у 2015 році

Загальна площа Гайани становить близько 215 тисяч кв км, тобто Венесуела претендує фактично на 75% території свого сусіда.

Слід підкреслити, що через значне падіння цін на нафту економіка Венесуели, яка в основному побудована на експорті "чорного золота", почала різке падіння. На тлі цього Ніколас Мадуро прагне переключити суспільну увагу до погіршення економічної ситуації в країні на територіальний спір з Гайаною.

Більш того, Мадуро звинуватив Грейнджера в проамериканської позиції, в той час як, за інформацією агентства Reuters, США і Венесуела таємно ведуть найбільш широкий діалог за останні кілька років з приводу поліпшення двосторонніх відносин. Повідомляється, що саме президент Венесуели Ніколас Мадуро був ініціатором започаткування діалогу з Вашингтоном у березні цього року, через три місяці після оголошення наміри США і Куби відновити дипломатичні відносини.