UA / RU
Підтримати ZN.ua

Теракт на спірній території двох ядерних держав: 10 загиблих, 35 поранених

Влада звинуватила в нападі повстанців, які борються з індійським правлінням в Кашмірі.

Щонайменше 10 індійських солдатів загинули і 35 отримали поранення в четвер в результаті вибуху автомобіля, начиненого вибухівкою, біля воєнізованої колони на ключовій автомагістралі в контрольованому Індією регіоні Кашмір, повідомили представники служби безпеки.

Старший офіцер поліції Мунір Ахмед Хан сказав, що напад стався, як колона доїхала до Пампорі на околиці Срінагара, головного міста спірного регіону. Він сказав, що один автобус був зруйнований, і, принаймні, п'ять інших транспортних засобів були пошкоджені вибухом, передає AP.

Влада звинуватила в нападі повстанців, які борються з індійським правлінням в Кашмірі.

Хан сказав, що в цьому районі були розгорнуті військовослужбовці і поліцейське підкріплення, а поранених евакуювали до лікарні.

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру в цілому. І Індія, Пакистан володіють ядерним арсеналом. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплений офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю в 1963 році. Незважаючи на те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону в 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. З тих пір радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану. Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення в 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується.

Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".