UA / RU
Підтримати ZN.ua

Таліби заборонили афганським жінкам відвідувати парки розваг та атракціони

Лише кілька місяців перед тим відвідування розділили за статтю.

Таліби заборонили жінкам в Афганістані відвідувати громадські парки та атракціони столиці всього через кілька місяців після того, як наказали розділяти доступ за статтю. Нові правила, запроваджені лише цього тижня, ще більше витісняють жінок з публічного простору. Про це пише The Guardian.

«Протягом останніх 15 місяців ми робили все можливе, щоб організувати та розібратися – і навіть визначили дні, – цитує видання Мохаммада Акіфа Садека Мохаджира, речника Міністерства запобігання пороку та сприяння доброчесності. – Але все одно в деяких місцях – насправді, ми повинні сказати в багатьох місцях – правила були порушені».

Жінкам у країні уже заборонено подорожувати без супроводу чоловіків і заборонено бути на людях без хіджабу або паранджі. Упродовж року в країні закрили для дівчат більшість середніх шкіл.

«Немає ні шкіл, ні роботи... у нас має бути принаймні де розважитися, – сказала одна жінка, спостерігаючи через вікно, як її діти граються в парку сусіднього ресторану. – Нам просто нудно, і нам набридло сидіти вдома цілий день, наші розуми втомилися».

Читайте також: Чому диктатори бояться дівчат: War on the Rocks про те, що жіночі протести часто стають революціями

Колесо огляду та більшість інших атракціонів у парку Зазай, звідки відкривається вражаючий вид на Кабул, раптово зупинилися через низьку кількість відвідувачів. До заборони цього тижня там бували сотні відвідувачів у дні і жінки приводили своїх дітей. У п’ятницю та святкові дні до парку – однієї з небагатьох визначних пам’яток міста – збиралося ще більше людей.

Хабіб Ян Зазай, співрозробник комплексу, побоюється, що йому, можливо, доведеться закрити бізнес, у який він вклав 11 мільйонів доларів і в якому працює понад 250 людей. 

«Без жінок діти самі не прийдуть», — сказав він.

Нагадаємо, кілька місяців тому таліби вирішили, що жінки не мають права обіймати посади в уряді країни. А згодом ще й заборонили працювати жінкам-держслужбовицям. Виключення було зроблено для жінок, яких не можна було замінити чоловіками, в тому числі деяких з конструкторських і інженерних відділів, а також для жінок, які обслуговують громадські туалети.