UA / RU
Підтримати ZN.ua

Таліби прагнуть міжнародного визнання після кількатисячного зібрання лідерів бойовиків

Однак поки що міжнародна вимога щодо дозволу освіти для жінок в контрольованій ісламістами країні не виконана.

Кероване “Талібаном” зібрання тисяч релігійних і етнічних лідерів завершилося в суботу зверненням до іноземних урядів з проханням офіційно визнати ісламістську адміністрацію. Водночас бойовики не надали даних про виконання попередніх міжнародних вимог на кшталт відкриття середніх шкіл для дівчат, пише Reuters.

Економіка Афганістану занурилася в кризу, оскільки західні уряди припинили фінансування та запровадили суворі санкції, заявивши, що уряд Талібану повинен змінити курс щодо прав людини, особливо прав жінок.

«Ми просимо регіональні та міжнародні країни, особливо ісламські країни… визнати Ісламський Емірат Афганістан… зняти всі санкції, розморозити кошти (центрального банку) та підтримати розвиток Афганістану», – йдеться в заяві учасників зібрання талібів, уряд яких офіційно не визнаний жодною країною.

Читайте також: Представники "Талібану" прибули до Європи для проведення переговорів із західними країнами.

Відлюдний лідер угруповання приєднався до триденного зібрання понад 4000 чоловіків у п'ятницю та виступив із промовою, у якій привітав учасників із перемогою Талібану та наголосив на незалежності країни.

Таліби відмовилися від попередньої заяви про те, що всі школи відкриються в березні, змусивши багатьох дівчат, які прийшли до їхніх середніх шкіл, розчаруватися, відмова вже викликала неабияку критику з боку західних урядів.

Читайте також: Талібан забов’язав жінок Афганістану носити бурки

У виступах, які транслювало державне телебачення, невелика кількість учасників торкалася питання освіти дівчат і жінок. Заступник лідера Талібану та так званий міністр внутрішніх справ Сіраджуддін Хаккані констатував, що світ вимагав інклюзивного уряду та освіти, але для вирішення цих питань знадобиться час.

Однак верховний лідер угруповання Хайбатулла Ахундзада, який зазвичай базується в південному місті Кандагар і рідко з'являється на публіці, сказав, що іноземці не повинні віддавати накази. Він сказав, що не буде втручатися в справи сусідніх країн, і вони не повинні втручатися в справи Афганістану.

Минулоріч Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про гуманітарне виключення з режиму санкцій щодо талібів.

А в травні розпочато перший наступ проти "Талібану" з часу захоплення ісламістами влади в Афганістані.