UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тайвань заявив про посилення експортного контролю після повідомлень про поставки обладнання для виробників зброї в РФ

ЗМІ писали, що тайванська компанія експортувала високоточне обладнання до Росії.  

Міністерство економіки Тайваню заявило, що посилило контроль за експортом підсанкційного обладнання, щоб запобігти його потраплянню до рук виробників зброї в РФ, після того, як газета Washington Post написала, що російська компанія імпортувала верстати з ЧПК з Тайваню більш ніж на 20 мільйонів доларів. Про це повідомляє CNA.

Верстати з комп'ютерним управлінням використовуються для складного і точного виробництва, що є критично важливим для багатьох галузей промисловості, в тому числі для виробництва зброї.

Читайте також: У США все ще консультуються щодо надання воєнної допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню

Міністерство економіки Тайваню повідомило, що заходи для запобігання подібним випадкам включають внесення компанії I Machine Technology, яку звинувачують у перенаправленні тайванського обладнання російським виробникам зброї, до чорного списку.

За словами Міністерства, воно також звернулося до тайванських виробників, які експортують до таких країн, як Туреччина й Об'єднані Арабські Емірати, де, як вважається, існує високий ризик перенаправлення товарів, з проханням не перенаправляти обладнання до Росії та Білорусі.

Крім того, штраф за перше порушення експорту до Росії був збільшений на понад 15 разів до мільйона тайванських доларів (32 055 доларів США).

The Post писала, що вантажі, імпортовані компанією I Machine Technology, ймовірно, порушували заборони, запроваджені Тайванем і Заходом у січні 2023 року на продаж технологій до Росії.

Як I Machine Technology, так і тайванська компанія I Machine Tools заперечують ці звинувачення, наголошуючи, що поставки стосувалися лише запасних частин, які не підлягають експортному контролю.

Читайте також: Пекін посилює військовий тиск на Тайвань напередодні переговорів США та Китаю — Politico

РФ стала світовим лідером з-поміж країн, проти яких запроваджені міжнародні санкції. Втім, лазівки, які дають змогу Росії їх обходити, і залишаються, і знаходяться. Цивільні технології швидко адаптуються під воєнні потреби країни-терориста, а тривалий процес удосконалення санкцій та обмежень, вочевидь, не встигає за цими змінами. Як працює російський “паралельний імпорт”, завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, розповідав Олександр Лємєнов.