UA / RU
Підтримати ZN.ua

“Тайвань повинен покладатися на себе в питанні оборони” — глава МЗС острова у відповідь на слова Трампа

Трамп сказав, що США “нічим не відрізняються від страхової компанії”, і Тайвань повинен платити Вашингтону за оборону.

Тайвань не покладатиметься виключно на інших у питанні своєї оборони, заявив міністр закордонних справ острова Лін Цзя Лун в інтерв'ю CNN у п'ятницю, 19 липня.

Читайте також: Китай відправив рекордну кількість військових літаків через серединну лінію в Тайванській протоці

Ця заява є відповіддю на слова кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа  про те, що острів повинен платити Штатам за свою оборону.

“В питаннях оборони ми повинні покладатися на себе, це обов'язкова умова”, - сказав Лін, коли його запитали, чи вважає він заяви Трампа тривожними. 

“З моменту демократизації Тайваню ми вже близько 30 років зіштовхуємося з погрозами, залякуванням і нещодавньою гібридною війною з боку Китаю”, - зазначив Лін, додавши, що острів не буде “самовдоволеним” та не покладатиметься лише на інших.

За словами міністра, Тайбей купує зброю переважно в США, і в період з 2016 по 2024 рік острів “майже подвоїв” свої витрати на оборону — з 349,7 мільярда нових тайванських доларів (близько 11,6 мільярда доларів США) до 606,8 мільярда нових тайванських доларів (близько 20,2 мільярда доларів США).

“Ця цифра показує, що Тайвань платить стільки, скільки ми повинні платити за оборону”, - заявив Лін. 

Він очікує, що витрати острова на оборону й надалі зростатимуть.

Також, на думку Ліна, зважаючи на посилення Китаю і зростання його оборонного бюджету, всі країни повинні збільшити витрати на оборону. 

Нещодавно в інтерв'ю Bloomberg Трамп сказав, що США “нічим не відрізняються від страхової компанії”, і Тайвань нічого не дає Вашингтону.

Під час виступу на з'їзді республіканців Трамп заявив, що Китай “кружляє навколо Тайваню” з “привидом конфлікту”, що нависає над Тайбеєм, Кореєю, Філіппінами та всією Азією, поки “планета балансує на межі Третьої світової війни”.

Читайте також: Тайвань насторожений через "хвилі" ракетних випробувань на півночі Китаю

Китай, як відомо, вважає Тайвань частиною своєї території та не виключає застосування сили, щоб взяти острів під свій контроль.  США ж є найважливішим міжнародним партнером Тайбея та постачальником зброї острову, попри відсутність із ним офіційних дипломатичних зв'язків. 

Відповідно до Закону про відносини з Тайванем, Вашингтон розглядає будь-які спроби визначити майбутнє острова немирним шляхом як такі, що викликають серйозне занепокоєння США, і зобов'язується надати Тайбею оборонну зброю.