У зв'язку з різким збільшенням закупівель Саудівською Аравією світовий ринок озброєння в 2015 році показав найбільше зростання за останні десять років. Порівняно з 2014 роком обсяг продажів виріс на 10% до 65 млрд доларів, сказано в звіті IHS Global Defence Trade Report
Обсяг імпорту зброї Саудівською Аравією в 2015 році зріс на 50% до 9,3 млрд доларів, ця держава посіла перше місце в світі за обсягом імпорту озброєнь. Попит на зброю зріс і в більшості країн Близького Сходу та Південно-східної Азії.
У минулому році Саудівська Аравія закупила винищувачі F-15, вертольоти Apache, а також високоточну зброю, безпілотники та обладнання для спостереження. Зростання закупівель пов'язане з суперництвом з Іраном і військовою операцією в Ємені.
Друге місце за обсягом імпорту озброєнь займає Індія, на другій і третій сходинці - Індія і Австралія.
Єгипет посів четверте місце в світі за обсягом імпорту зброї, витративши минулого року майже 2,3 млрд доларів.
У звіті прогнозується, що в найближчі три роки в зв'язку з нестабільністю нафтових котирувань, країнам-експортерам нафти доведеться скоротити закупівлі озброєння. "Країни будуть менше витрачати на зброю і більше на операції, намагаючись впливати на події в регіоні", - йдеться в доповіді.
Найбільшим експортером озброєнь за підсумками 2015 року залишається США, поставивши зброї та обладнання майже на 23 млрд доларів, з яких товари на 8,8 млрд доларів були спрямовані на Близький Схід. Продажі американських озброєнь зросли за рахунок продажу літаків і пов'язаних з ними систем. На другому місці в світі за експортом зброї – Росія.