UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд ЄС виніс рішення у справі прийому біженців Британією

Королівство має приймати мігрантів, незважаючи на Brexit.

Велика Британія зобов'язана приймати біженців, які прибули до Євросоюзу через територію країни, до моменту офіційного виходу з об'єднання. Про це йдеться в рішенні суду ЄС, прийнятому в середу, 23 січня.

Наголошується, що, активізація статті 50 Лісабонського договору – механізму, що запустив Brexit, не скасовує правових зобов'язань Великої Британії.

У статті 50 описані умови виходу держави-члена ЄС з об'єднання. Щойно стаття 50 застосовується, у сторін є дворічний термін для завершення переговорів. 29 березня 2017 року уряд Мей активізував статтю. Brexit має відбутися до квітня 2019 року.

"Стаття 50, що запустила механізм Brexit, не призводить до припинення права ЄС на території Великої Британії", - йдеться в документі.

Британія зобов'язана приймати біженців доти, поки офіційно не вийде з блоку.

Напередодні прем'єр-міністр Тереза Мей представила "план Б" за Brexit. Його суть полягає у відновленні переговорів з Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією і Республікою Ірландія. "План Б" спрямований на отримання підтримки у парламенту, який 15 січня на голосуванні не затвердив досягнуту її урядом угоду про вихід.

Парламентське голосування за угоду про Brexit мало відбутися в грудні, проте Мей перенесла його на невизначений строк з метою одержання додаткових гарантій від ЄС щодо "страхувальної" схеми щодо ірландського кордону. Така схема фактично унеможливлює вихід Північної Ірландії з митного союзу ЄС. При цьому вона є тимчасовою. Однак Євросоюз офіційно відмовив Мей в повторних переговорах щодо Brexit. Ще 19 грудня Єврокомісія ухвалила план заходів у разі виходу Великої Британії з ЄС без угоди.