UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився зняти з Манафорта звинувачення в дачі неправдивих свідчень

Юристи Пола Манафорта стверджували, що звинувачення спецпрокурора суперечать Конституції США.

Суд у США відмовився зняти з колишнього глави виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта звинувачення в дачі неправдивих свідчень. Суддя Емі Джексон зазначила, що спецпрокурор Роберт Мюллер, звинувативши Манафорта у двох злочинах, заснованих на однакових фактах "не створив істотного впливу на загальну відповідальність за обвинувальним актом".

У свою чергу, юристи екс-керівника штабу Трампа стверджували, що звинувачення Мюллера суперечать Конституції США, оскільки в основі двох справ лежать однакові факти й обставини, передає Bloomberg.

У Вашингтоні судовий розгляд у справі Манафорта почнеться у вересні, а окремий судовий розгляд в місті Олександрія - 24 липня. Там, зокрема, розглядаються його звинувачення у фінансових махінаціях.

Нагадаємо, що 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

У середу, 23 травня, видання BBC оприлюднило матеріал, у якому зазначається, що президент Петро Порошенко заплатив за першу зустріч з Дональдом Трампом у червні 2017 року 400 тисяч доларів. Секретний платіж отримав адвокат Трампа Майкл Коен. Зазначається також, що саме після цього візиту було призупинено розслідування щодо Манафорта – американського політконсультанта, який працював на "Партію регіонів" і екс-президента Віктора Януковича, а також очолював виборчий штаб Трампа. В Адміністрації Президента назвали оприлюднену інформацію "відвертою брехнею".

У свою чергу, генпрокурор Юрій Луценко заявив про те, що Україна не блокувала розслідування щодо Манафорта. За його словами, Генпрокуратура зверталася на початку року до спецпрокурора Мюллера з пропозицією створити спільну групу для розслідування.