Окружний суд Токіо визнав невинними у катастрофі 2011 року трьох колишніх керівників оператора японської атомної електростанції "Фукусіма-1",яких звинувачували у недбалості та бездіяльності, повідомляє Guardian.
Колишній голова Tokyo Electric Power (Tepco) Цунехиса Кацумата, і колишні віце-президенти Сакаэ Муто і Ічіро Такекуро, вибачилися за потрійний обвал на станції, але заявили, що вони не могли передбачити масштабне цунамі, яке спричинило катастрофу.
Спочатку слідство намагалося встановити: знав чи ні топ-менеджмент, що на АЕС може обрушитися цунамі заввишки більше 15 метрів і прийняло керівництво станції необхідні заходи для захисту від нього.
"Важко мати справу з питаннями, які є невизначеними і незрозумілими", - сказав Такекуро в ході судового розгляду в токійському окружному суді.
Судовий процес, що почався в червні 2017 року, було проведено за участю призначених Японією адвокатів, після того, як прокуратура вирішила не висувати звинувачень керівникам Токійській електроенергетичної компанії, оскільки вважала, що аварії не вдалося б запобігти, навіть якби було вжито захисні заходи. У свою чергу, прокурори вимагали п'ятирічний тюремний термін для кожного з чоловіків.
Біля будівлі суду зібралися протестуючі, які були в люті від остаточного вироку для трьох екс-керівників АЕС.
Старший спеціаліст з ядерних технологій в Greenpeace Germany, Шон Берні заявив: "Через вісім років після початку цієї катастрофи Tepco і уряд як і раніше, уникають того, щоб повністю відповідати за свої десятиліття ігнорування науки про ядерні ризики".
За оцінками уряду, загальна вартість демонтажу заводу, дезактивації прилеглих територій і компенсації жертвам становить близько 200 мільярдів доларів.
11 березня 2011 року стався найсильніший в історії Японії землетрус магнітудою 9,1, який викликав цунамі з висотою хвилі понад 40 метрів. Удар стихії обрушився на узбережжя, ставши причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження реакторів. Це призвело до порушення герметичності споруд і радіоактивного зараження місцевості. Територію навколо станції покинули близько 300 тисяч жителів.
Катастрофа на АЕС "Фукусіма-1" стала найсерйознішою з часів Чорнобиля 1986 році.
У вересні, Міністр охорони навколишнього середовища Японії заявив, що оператору зруйнованої АЕС "Фукусіма-дайічі" доведеться скидати величезна кількість забрудненої води з майданчика прямо в Тихий океан. Більше 1 мільйона тонн забрудненої води накопичилося в сховище.