UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд не визнав претензій Китаю на спірні території в Південно-Китайському морі

Міжнародний арбітраж визнав активність КНР в Південно-Китайському морі незаконною.

Постійна палата третейського суду в Гаазі постановила, що Китай не має історичних підстав для висунення вимог на спірні території в Південно-Китайському морі.

Як повідомляє "Радіо Свобода", згідно з висновками палати, КНР своїми діями порушує права Філіппін. Китайська сторона, у свою чергу, бойкотувала слухання, відмовившись "визнавати або приймати" рішення трибуналу.

Філіппіни подали позов проти КНР в міжнародний трибунал, вимагаючи визнати незаконною діяльність китайської сторони щодо створення штучних островів архіпелагу, розташованому поблизу філіппінських берегів.

В Японії рішення трибуналу назвали "остаточним і юридично обов'язковим".

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".