Сьогодні всюди нові інструменти заглядання в наші мізки. Причому широта використання вражає. Наприклад, у відеоігри і навіть у настільні ігри примудряються вкласти елементи соціального управління. У Великій Британії Інститут серйозних ігор переводить в ігрову форму шкільні предмети, в Індії за допомогою настільної гри навчають, як треба обирати, а у Франції відеогру збираються використати для відновлення Собору Паризької Богоматері.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов. За його словами, книжка, газета, телевізор усе ж таки більшою або меншою мірою мали справу зі справжньою реальністю, яка була для них переважною.
"Маскульт, гламур, соцмедіа мають справу з переважанням віртуальної реальності. Це їхня важлива спільна риса. Віртуальність піднялася в статусі з розвитком цивілізації, відповідно, підвищився статус і інструментарію, що на ній базується", - зазначає експерт.
Детальніше про вплив віртуальних світів на людину читайте у статті Георгія Почепцова "Маскульт, гламур і соцмедіа: з гармат по горобцях чи горобцями по гарматах?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".