UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стало відомо, чи виявили таємні камери у найстрашнішій катівні Сирії

Мова йде про в'язницю Седная.

У сирійській в’язниці Седная, яку вважають найстрашнішою катівнею Сирії, не виявили таємних камер, повідомила неурядова організація «Білі шоломи». Також із в’язниці, якою керував уряд режиму Асада, звільнили всіх ув’язнених.

«Білі шоломи» заявляють про завершення пошуків ув'язнених, які, можливо, ще залишалися у таємних камерах і підвалах сумнозвісної в'язниці Седная. Пошуки не виявили жодних невідкритих або прихованих приміщень на території в'язниці», – йдеться у заяві.

У в’язниці раніше утримували тисячі людей, затриманих режимом Башара Асада. Родини зниклих безвісти й ті, хто вижив, вважали, ще дехто з ув’язнених, можливо, не зміг покинути Седная протягом останніх двох днів через те, що їх утримували у щільно закритих і охоронюваних приміщеннях.

Читайте також: Росія перекидає війська із Сирії: у ЦПД розповіли, як це вплине на фронт в Україні

«Спеціалізовані групи «Білих шоломів» провели ретельний обшук усіх секцій, приміщень, підвалів, дворів та прилеглих територій в'язниці. Ці операції були проведені за допомогою осіб, знайомих з в'язницею та її плануванням. Однак жодних доказів існування невиявлених таємних камер або підвалів знайдено не було», – вказано у заяві.

Загалом пошукову операцію проводили п’ять груп. З них дві групи шукали таємні камери разом із тренованими поліцейськими собаками. Ці команди перевірили всі входи, виходи, вентиляційні шахти, каналізаційні системи, водопровідні труби, електропроводку та кабелі камер спостереження. 

«Білі шоломи» висловили солідарність родинам жертв режиму Асада. Члени організації закликали уважно ставитися до поширеної в мережі інформації. Також «Білі шоломи» закликали родини зниклих безвісти уникати несанкціонованих обшуків або втручання на сайтах в'язниць, адже це може знищити важливі докази.

Читайте також: Білий дім: Питання про те, хто керує Сирією залишається відкритим

«Наші спеціалізовані команди готові надати допомогу в розслідуванні будь-яких місць, де, як підозрюється, утримуються приховані ув'язнені. Ми також закликаємо міжнародні організації та місцеву владу підтримати зусилля сирійського громадянського суспільства у з'ясуванні долі зниклих безвісти з усіх сторін. «Білі шоломи» готові виділяти ресурси на цю справу, працюючи над розкриттям масових поховань, ідентифікацією невпізнаних тіл і поверненням їх сім'ям в надії допомогти загоїти рани, підтримати зусилля перехідного правосуддя і побудувати мир», – додали в «Білих шоломах».

Раніше повідомлялося, що сирійські повстанці випустили жінок та дітей із військової в'язниці Седная недалеко від Дамаска в Сирії. У в'язниці проводилися різноманітні нелюдські тортури: від постійних побиття і сексуальних насильств до обезголовлення, зґвалтувань, підпалів і так званих килимів, що літають. Ув'язнені-жінки розповідали, що їх ґвалтували на очах у чоловіків, а їхніх чоловіків убивали у них на очах.

Як йдеться у повідомленні Державного департаменту США, у військовій в'язниці Седная на північ від столиці Сирії щодня стратять через повішення близько 50 ув'язнених.

Читайте також: Росія намагається вийти на контакт з тими, хто займеться безпекою її військових баз у Сирії — Пєсков

Нагадаємо, у Сирії збройна опозиція захопила столицю Дамаск, а президент Башар Асад втік з країни. За даними росЗМІ, наразі він разом з родиною перебуває у Москві. Його династія правила країною з 1971 року. Для збереження влади режим вдавався до масових репресій та терору, а підтримку йому надавали Росія та Іран.

Сирійська опозиція, яка наразі встановлює свою владу в країні після багаторічного правління Башара Асада, прагне «побудувати нову Сирію, місце у якій знайдеться всім без винятку».

Як повідомлялося, перехідний уряд Сирії може очолити колишній прем'єр-міністр Ріяд Хіджаб. Прем'єрську посаду він обіймав у 2011, коли почалося повстання проти Башара аль-Асада. Проте робив він це недовго, через деякий час політик втік у Йорданію, де приєднався до опозиції.