UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стали відомі деталі операції Моссаду з викрадення документів щодо ядерної програми Ірану

Ізраїльській розвідці знадобилося два роки підготовки, щоб отримати іранські документи щодо ядерної програми.

Ізраїльська розвідка Моссад готувала операцію з викрадення матеріалів про ядерну програму Ірану з лютого 2016 року, повідомляє The New York Times з посиланням на джерела в уряді Ізраїлю.

За словами джерела, агенти Моссаду в лютому 2016 року виявили в Тегерані документи про ядерну програму, і майже два роки спостерігали за їх сховищем. У січні 2018 року їм вдалося проникнути в будівлю, викрасти оригінали документів і доставити в Ізраїль.

Також повідомляється, що в січні керівник Моссаду Йосі Коен повідомив президента США Дональда Трампа про операції в Тегерані. За словами джерела, такий проміжок між отриманням матеріалів і публічним їх поданням пояснюється складністю обробки великої кількості текстів на перській мові.

Однак експерти сходяться на думці, що документи представили напередодні, так як скоро Трамп повинен прийняти рішення по ядерній угоді з Іраном.

Макрон і Путін обговорили ядерну програму Ірану. Макрон висловив бажання, щоб дискусії щодо контролю ядерної діяльності після 2025 року, іранської балістичної програми і ситуації в Сирії та Ємені були відкритими.

У понеділок, 30 квітня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив із заявою з приводу ядерної програми Ірану. За його словами, в руках ізраїльських спецслужб опинилися 55 тисяч документів і 183 CD-диски з "ядерних архівів" Ірану. Нетаньяху наголосив, що мова йде про секретні ядерні розробки, які Тегеран впродовж років приховує від міжнародного співтовариства.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".