Британський натураліст сер Девід Аттенборо дав лідерам на кліматичному саміті ООН у Глазго короткий урок крихкості планети та залежності людства від світу природи.
95-річний документаліст, якого на урочистій церемонії відкриття у понеділок оголосили "захисником", виступив перед президентами та прем'єр-міністрами із понад 100 країн, передає Associated Press.
Аттенборо сказав, що протягом більшої частини існування людства клімат на Землі дико коливався, а потім стабілізувався 10 тисяч років тому, що дозволило людським цивілізаціям процвітати.
"Стабільність, від якої ми всі залежимо, порушується", - сказав він.
Аттенборо попередив, що дії, необхідні для обмеження викидів парникових газів до рівня, який запобігатиме небезпечному глобальному потеплінню, можливі, якщо країни діятимуть швидко та рішуче.
"Зрештою, ми найкраще розв'язували проблеми серед усіх, хто будь-коли існував на Землі", - сказав він. "Якщо ми працюватимемо порізно, ми станемо силою, достатньо потужною, щоб дестабілізувати нашу планету. Звичайно, працюючи разом, ми досить сильні, щоб врятувати її".
Перспективи прориву на COP26 частково залежали від результатів переговорів на саміті G20 у Римі, де світові лідери сподівалися досягти угоди про поступову відмову від споживання вугілля.
Але в Римі лідери 20 найбільших економік світу не досягли такої угоди, а Китай, на частку якого припадає близько 28% викидів вуглекислого газу і який споживає більше вугілля, ніж будь-яка інша країна, виявився серед країн, які відмовилися вносити нові обов'язкові внески.