UA / RU
Підтримати ZN.ua

США зробили останнє попередження союзнику РФ на Кавказі – експерт

Вашингтон зміцнюватиме відносини з Баку та Анкарою, щоб не допустити зміцнення співпраці Росії та Ірану.

Розв'язана Росією війна в Україні проєктується на Південний Кавказ, де ключовим союзником агресора є Вірменія.

Сполучені Штати зміцнюватимуть відносини з Туреччиною й Азербайджаном, одночасно посилаючи Єреванові сигнал: дружба з РФ та Іраном загрожує серйозним погіршенням відносин з Вашингтоном, вважає російський військовий експерт Павєл Фельгенгауер.

Незадовго до російського вторгнення в Україну до Москви приїжджав голова ЦРУ Вільям Бернс. Візит високопосадовця зазвичай означає, що ситуація близька до критичної, і це останнє попередження США.

«Голова ЦРУ їздить лише тоді, коли звичайні дипломатичні канали вже не працюють. Він робить оцінку. (…) Це може бути останнє попередження Вірменії про те, що якщо вона продовжить, з точки зору США, підтримувати близькі відносини як з Росією, так і з Іраном, то можуть бути дуже серйозні охолодження зі Сполученими Штатами», - додає експерт.

Кроки Вашингтона не пов'язані безпосередньо з Вірменією, пояснює Фельгенгауер. Йдеться про те, щоб перешкодити зміцненню союзу РФ та Ірану, які «схоже, завтра укладуть союз, що загалом вплине серйозно на всю ситуацію на Близькому Сході та Закавказзі».

Підтримуючи відносини з Москвою, Єреван може опинитися в одному таборі з Іраном, Росією та Білоруссю, попереджає експерт. Надалі США почнуть зміцнювати відносини з Азербайджаном, а також, ймовірно, з Туреччиною, стверджує Фельгенгауер.

«Ситуація війни в сусідньому регіоні проєктується на Близький Схід, на Закавказзя, веде до подальшої конфронтації та протистояння. А з Росією, так. Це не провина Вірменії. Це її біда, що в неї інших союзників немає за великим рахунком, крім Ірану та Росії. Але коли в тебе такі союзники, у тебе багато ворогів», - зауважив Фельгенгауер.

Читайте також: США пригрозили Ірану новими санкціями за допомогу Росії

Росія мобілізує союзників для формування власної «антизахідної коаліції», подібної до «формату Рамштайн». Ключовими союзниками Москва бачить Тегеран і Пекін. Від початку повномасштабного вторгнення Китай у рази збільшив постачання Росії алюмінію та чіпів.

Спроби президента Росії Владіміра Путіна поглибити зв'язки з Іраном на тлі війни в Україні становлять «серйозну загрозу», вважає радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Раніше Салліван попереджав, що Іран може почати постачати Росії бойові безпілотники для війни в Україні, зокрема, такі, які можуть нести озброєння. Російська делегація щонайменше двічі за останній місяць відвідувала аеродром Кашан у центральному Ірані, де вивчала безпілотники Shahed-191 та Shahed-129. Іран стверджує, що не постачатиме озброєння Росії.