UA / RU
Підтримати ZN.ua

США знову виступили за прийом до НАТО Чорногорії та Грузії

Президент Чорногорії бачить у членстві в НАТО шлях до вступу в ЄС.

Представник Держдепартаменту США Елізабет Трюдо заявила, що вступ Чорногорії до НАТО підвищить безпеку Балканського регіону, тому Сполучені Штати готові його підтримати.

"Ми аплодуємо успіхам уряду Чорногорії у цих сферах (впровадження верховенства права та підвищення громадської підтримки вступу країни в НАТО – прим. ред.) і готові підтримати запрошення Чорногорії на вступ в НАТО під час міністерської зустрічі в грудні. Ми переконані, що членство Чорногорії у НАТО покращить безпеку Балкан і Європи в цілому", - сказала Трюдо.

Проте вона не підтвердила, оформить Альянс офіційне запрошення на вступ Чорногорії в цьому місяці.

"Я не буду забігати наперед, адже рішення в НАТО приймаються консенсусно. Втім, США підтримають таке запрошення", - зазначила представник Держдепу США.

Вона додала, що США також підтримують євроатлантичні прагнення Грузії.

"США залишаються відданими політики відкритих дверей НАТО. Ми продовжуємо підтримувати прагнення Грузії до євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО. Втім, ми переконані, що відносини Грузії з Альянсом вже мають всі практичні механізми підготовки до можливого членства", - підкреслила Елізабет Трюдо.

У свою чергу, президент Чорногорії Філіп Вуянович вважає, що завдяки членству в НАТО його країна швидше вступить у Євросоюз.

"Всі сказали, що Чорногорія заслужила це запрошення, і що ми своїми корисними діями показали, що можемо досягти стандартів НАТО... З членством у НАТО ми швидше підемо до Європейського союзу", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті Вуяновича.

Читайте також: Країни Балтії візьмуть участь у створенні об'єднаних сил швидкого реагування НАТО

На початку липня видання Wall Street Journal писала, що НАТО коливається з членством Чорногоріїчерез страх перед Росією. "Це може розлютити Москву і підтвердити її уявлення про експансію Заходу. Але відмова може стати підтвердженням, що у Росії є право блокувати вступ країн в Альянс", - йдеться в статті.

14 вересня віце-президент США Джо Байден у телефонній розмові з прем'єр-міністром Чорногорії Міло Джукановичем заявив, що Сполучені Штати готові підтримати членство Подгориці в НАТО за умови продовження реформ та зміцнення громадської підтримки вступу в Альянс.

У Росії практично немає шансів запобігти зближення Чорногорії з НАТО дипломатичними шляхами. Тому в хід можуть бути пущені "гібридні" або нетрадиційні методи підривної діяльності з метою розхитати ситуацію в Чорногорії зсередини, пише Олексій Коваль у статті для ZN.UA.

Детальніше про політику НАТО і РФ щодо Чорногорії читайте у статті "НАТО і Росія почали бій за Чорногорію" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".