UA / RU
Підтримати ZN.ua

США запровадили санкції проти російських компаній, кораблів та громадян через КНДР і кібератаки

Мінфін США продовжує вводити обмеження для російського бізнесу через незаконні дії.

Міністерство фінансів США внесло до списку санкцій двох громадян Росії, шість вантажних кораблів під російськими прапорами, три російських юридичних особи та одну компанію зі Словаччини. Санкції проти фіз- та юросіб РФ запровадили через діяльність у кіберпросторі, проти інших – за зв'язки з Північною Кореєю.

В список потрапила через КНДР судноплавна компанія "Гудзон" і Primorye Maritime Logistics з Владивостока. Ці компанії володіють судном "Патріот", яке потрапило під санкції відносно КНДР. Також в список санкцій проти Північної Кореї потрапили суду "Нептун", "Белла", "Богатир", "Партизан" і "Севастополь". Всі кораблі допомагали КНДР перевантажувати з одного судна на інше продукти нафтопереробки.

Через кіберактивність під санкції потрапила компанія Vela-Marine – офіційно вона займається професійним водолазним обладнанням та спорядженням. Мінфін США заявляє, що санкції проти цієї компанії, а також двох фізичних осіб з Росії та однієї юридичної особи з Словаччини, введені, "щоб протистояти спробам обійти санкції США".

У США список потрапили Марина Царьова і Антон Нагібін, а також компанія Lacno.

Також стало відомо, що Міністерство фінансів США заблокировало рахунки на Кіпрі двох російських олігархів - Олега Дерипаски і Віктора Вексельберга, і заморозив сотні мільйонів доларів росіян за агресію в Україні і Сирії.

Раніше Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними, а прем'єр РФ Медведєв заявив, що посилень санкцій у Кремлі розглянуть як оголошення торгової війни.

16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.

На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.

У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.

Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".