UA / RU
Підтримати ZN.ua

США запевняють, що телефони в Європі прослуховували не американські, а місцеві спецслужби

При цьому американські чиновники не заперечують, що збір інформації у зонах конфлікту європейці здійснювали спільно з АНБ.

Шпигунський скандал, що розгорівся минулого тижня, продовжує набирати обертів. У середу Білий дім оголосив про те, що прослуховування телефонів на території Франції та Іспанії здійснювало не Агентство національної безпеки США (АНБ), а служби безпеки цих країн. Про це пише сьогодні, 30 жовтня, видання The Wall Street Journal.

У той же час американські чиновники визнали, що збір інформації у зонах конфлікту європейці здійснювали спільно з АНБ - з метою захисту американців, їхніх союзників, а також мирних громадян.

Видання зазначає, що досі США зберігали мовчання щодо ролі європейських партнерів у незаконному прослуховуванні телефонних розмов лідерів західних держав і, зокрема, канцлера Німеччини Ангели Меркель, чий телефон перебував під наглядом протягом декількох років.

Керівництво АНБ як і раніше відмовляється коментувати цей скандал - так само як і представники МЗС Іспанії та французьке посольство у Вашингтоні. Прес-секретар іспанської служби розвідки заявив, що закони країни забороняють публічне обговорення цілей і методів розвідки та співробітництво з зарубіжними колегами.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що американські спецслужби реєстрували десятки тисяч дзвінків французьких абонентів, а також прослуховували телефон канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Агентство національної безпеки відстежило протягом одного місяця, з 10 грудня 2012 року по 8 січня 2013-го року, 60,5 мільйона телефонних дзвінків на території Іспанії, повідомило у понеділок іспанське видання El Mundo.

У статті, опублікованій 29 жовтня в італійській газеті La Stampa стверджується, що на саміті G20, який проходив у Санкт-Петербурзі, закордонні делегації отримали від організаторів флеш-накопичувачі зі встановленою програмою, що дозволяє стежити за діями власника.

Це видання вказує, що голова Європейської ради Херман Ван Ромпей, повернувшись із Росії, передав отримані від організаторів "Великої Двадцятки" гаджети бельгійським спецслужбам, ті, у свою чергу, вивчили їх спільно з німецькими колегами. Експерти з безпеки прийшли до висновку, що на флешки було підсаджено "троян", що збирає інформацію на комп'ютері власника. "Троян" також був у зарядних пристроях для телефонів. Таким чином, спецслужби Росії отримали доступ до телефонних дзвінків гостей і їхнього листування.

Видання The Telegraphсо з посиланням на свої джерела в оточенні британського прем'єра повідомляє, що Девід Кемерон не отримував ніяких подарунків від організаторів форуму. Флешки та зарядні пристрої, очевидно, призначалися для рядових делегатів форуму. При цьому джерело не виключило, що інші члени делегації Великобританії могли стати жертвами шпигунства.

При цьому експерти з питань безпеки зазначають, що було б великою помилкою з боку дипломатів вставляти у свої комп'ютери флеш-накопичувачі, отримані з ненадійного джерела. !zn

Читайте також:

Західні ЗМІ звинуватили Кремль у шпигунстві за делегатами G20 за допомогою флешок і зарядних пристроїв

Агентство нацбезпеки США обґрунтувало необхідність прослуховування: Ми даремно не шпигуємо

Мельниченко впевнений, що розвідка США могла прослуховувати перших осіб України