Мінфін США опублікував доповідь про протистояння незаконним фінансовим потокам, пов'язаним з Росією (Report on illicit finance relating to the Russian Federation). Згідно з документом, у серпні 2017 року законом CAATSA адміністрація Трампа повинна була направити його Конгресу на початку серпня, передає російське агентство РБК, у якого є копія доповіді.
"З 2017 року ця адміністрація наклала санкції на 215 громадян і організацій, пов'язаних з Росією... в тому числі на 136 в рамках санкцій, що належать до конфлікту Росії і України і кодифікованих законом CAATSA. В результаті цих дій заблоковані сотні мільйонів доларів російських активів в Сполучених Штатах, фінансові інтереси порушених осіб випробували масштабні наслідки", - йдеться в документі.
Білий дім Трампа не розкривав обсяг російських активів, заморожених через санкції.
У доповіді йдеться, що в результаті потужних економічний санкції США проти Росії громадянам РФ стало набагато складніше "залучати, переміщати і приховувати походження незаконних грошових коштів". У Міністестві фінансів США вважають, що ефект від цих санкцій значно перевершує обсяги заморожених коштів.
Компанії по всьому світу "намагаються дистанціюватися від санкціонованих осіб, а ті намагаються впровадити нові і часто більш складні способи переміщення та приховування грошових коштів".
"У здійсненні шкідливих дій Росія спирається на вкрай витончений апарат, що складається з державних і недержавних агентів і посередників, десятиліття досвіду операцій по здійсненню впливу по всьому світу і стратегічне керівництво президента Володимира Путіна", - йдеться у звіті.
В цей звіті 17 несекретних сторінок і ще засекречені пункти.
Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними, а прем'єр РФ Медведєв заявив, що посилень санкцій у Кремлі розглянуть як оголошення торгової війни.
16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Повноформатним переговорам американської та російської делегації передувала двогодинна розмова Трампа з Путіним віч-на-віч.
На підсумковій прес-конференції Трамп і Путін повідомили, що обговорювали російської втручання в американські вибори, ситуацію в Україні та Сирії, реалізацію Мінських домовленостей, газопровід "Північний потік-2", а також проблему розповсюдження ядерної зброї.
У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикувалиліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.
Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".