UA / RU
Підтримати ZN.ua

США закупить 500 мільйонів доз вакцини від коронавірусу Pfizer для передачі всьому світу

Це стане візитною карткою Байдена на майбутньому саміті

За словами трьох осіб, знайомих з планами, адміністрація Байдена закуповує 500 мільйонів доз вакцини від коронавірусу Pfizer для пожертвування всьому світу, оскільки Сполучені Штати різко активізують свої зусилля по вакцинації населення світу, повідомляє The Washington Post.

Перші 200 мільйонів доз будуть розподілені в цьому році, а наступні 300 мільйонів - в першій половині наступного року. Дози будуть розподілятися COVAX, ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо розподілу доз по всьому світу, і вони будуть націлені на країни з низьким і середнім рівнем доходів. За словами людей, знайомих з цією угодою, Pfizer продає ці дози в США за «некомерційною» ціною.

Президент Байден повинен оголосити про свій план на зустрічі Групи семи в Великобританії на цьому тижні на тлі зростаючих закликів до Сполучених Штатів і інших багатих країн зіграти більш істотну роль у збільшенні світових поставок вакцини проти коронавірусу. Очікується, що генеральний директор Pfizer Альберт Бурла приєднається до Байдена в оголошенні.

Білий дім і Pfizer від коментарів відмовилися.

Адміністрація Байдена раніше оголосила, що до кінця червня поділиться зі світом не менше 80 мільйонами доз вакцини. Минулого тижня Білий дім деталізував плани розподілу 25 мільйонів доз, з яких близько 19 мільйонів були передані COVAX. Приблизно 6 мільйонів доз будуть передані безпосередньо країнам, що переживають серйозні спалахи коронавірусу, включаючи Індію.

Очікується, що питання про те, як заповнити прогалину в вакцинах і покласти край пандемії, буде в центрі уваги саміту G-7 на цьому тижні. Напередодні зустрічі багатих демократій стратегія Байдена щодо спільного використання вакцин піддалася ретельному аналізу - як всередині країни, так і за кордоном.

Демократи в Конгресі і деякі захисники здоров'я закликають адміністрацію робити більше. У той же час несподіване рішення Байдена підтримати пропозицію про відмову від патентного захисту вакцин проти коронавірусу зустріло рішучу відсіч з боку Європейського союзу.

Питання про те, що робити далі, посилилися в останні тижні, оскільки кількість випадків захворювання в Сполучених Штатах знизилося, а в деяких країнах, що розвиваються, де не було достатньої кількості вакцин, різко зросла кількість інфекцій, що призвело до нових звинувачень в «вакцино-апартеїді».

Розрив між тими, хто має вакцини, і тими, хто не має вакцини, величезний. Більше половини населення США і Великобританії отримали хоча б одну дозу, в порівнянні з менш ніж 2 відсотками людей в Африці.

До сих пір глобальні зусилля щодо усунення цього розриву носили розрізнений характер. Деякі багаті країни оголосили про плани пожертвувати надмірні дози і висловили підтримку ідеї збільшення глобального пропозиції, але конкретних подробиць про те, коли і як діяти, поки немає.

COVAX прагне доставити 2 мільярди доз до кінця року з прицілом на вакцинацію 20 відсотків населення бідних країн, але він може не досягти цієї відносно скромною мети. Ініціатива потерпає від браку фінансування і серйозного дефіциту пропозиції, посиленого кризою в Індії, що призвело до потенційно смертельних затримок. На сьогоднішній день компанія COVAX доставила 81 мільйон доз в 129 країн.

Після успішної вакцинації в Сполучених Штатах Байден звернувся до Джефа Зінсу, координатору по COVID-19, для спостереження за глобальною стратегією вакцинації в країні. За словами офіційних осіб, Зінсу працює над угодою протягом місяця, і Білий дім хотів, щоб це оголошення стало візитною карткою поїздки Байдена в G7, враховуючи невідкладну необхідність збільшення глобальних поставок вакцин.

Читайте також: ВООЗ попереджає про брак вакцин за програмою Covax

Нагадаємо, що в США 30 демократів-конгресменів направили лист із закликом президента США Джо Байдена вжити заходів для вирішення проблеми нестачі вакцин проти COVID-19 в усьому світі.

"Ми настійно закликаємо вас зробити додаткові кроки для просування сміливою, всеосяжної стратегії вакцинації світу щонайшвидше", - написано в заяві.