Генеральні директори компаній Facebook, Google і Twitter під час слухань 25 березня наразилися на критику членів Палати представників США за роль їхніх сервісів у штурмі Капітолію Сполучених Штатів у січні та за нездатність протидіяти поширенню дезінформації. Очільників компаній звинувачують у тому, що їхні платформи недостатньо ефективно контролюють контент. Деякі члени Палати представників попередили про нові законодавчі регулювання, пише "Радіо Свобода".
На засіданні конгресмени звинуватили платформи у поширенні всього: від політичного екстремізму до дезінформації щодо вакцин.
Гендиректор Facebook Марк Цукерберг на слуханні комітету заявив, що неможливо відфільтрувати весь шкідливий контент, не обмежуючи свободи "у спосіб, який, на мою думку, був некомфортний для нас як суспільства".
Члени комітету висловили розчарування небажанням Цукерберга, а також генерального директора Twitter Джека Дорсі та очільника Google Сундара Пічая взяти на себе відповідальність за роль, яку їхні платформи зіграли в штурмі Капітолію 6 січня прихильниками експрезидента Дональда Трампа. Конгресмен-демократ Майк Дойл вважає, що саме "Facebook зіграв центральну роль у сприянні вербуванню, плануванню та здійсненню нападу на Капітолій".
Слухання завершилося двостороннім консенсусом про термінову потребу в новому регулюванні.
Республіканці та демократи взяли за мішень розділ 230 Закону про пристойність у комунікаціях – правило, яке захищає компанії від судових позовів за вміст, який користувачі розміщують на своїх сайтах.
Президент Джо Байден закликав переглянути цю норму, а двопартійний консенсус вимагає більш агресивних дій щодо усунення дезінформації та екстремізму з онлайн-платформ.
Керівники компаній розповіли про зміни, які їхні платформи внесли для вирішення цих проблем. А демократ Джордж Кеннет Баттерфілд припустив, що Конгресу, ймовірно, доведеться вдатися до штрафів, щоб змусити компанії "здійснити відчутні зміни".
Інші члени комітету звинувачували фірми у використанні алгоритмів для спрямування користувачів на найбільш роз’єднуючий та екстремальний вміст з метою якнайдовшого залучення людей і збільшення прибутку. Керівники компаній спростували такі претензії та припустили, що питання конгресменів відображають нерозуміння того, як працюють алгоритми.
Нагадаємо, 6 січня після мітингу біля Білого дому за участю тодішнього президента Дональда Трампа кілька сотень протестувальників увірвалися в приміщення Конгресу в спробі запобігти сертифікації законодавцями результатів президентських виборів, на яких Джо Байден здобув перемогу. Через кілька днів Палата представників оголосила імпічмент Трампу за звинуваченням у підбурюванні до заколоту, проте він був виправданий Сенатом. Це був другий імпічмент президента Трампа.
В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.