Сполучені Штати Америки закликають Росію поважати територіальну цілісність та суверенітет України і не провокувати зростання напруженості у відносинах із сусідньою державою, заявив речник Пентагону Джон Кірбі.
Спілкуючись із журналістами, Кірбі наголосив: Росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною, зокрема в тимчасово окупованому Криму. Говорити про реальні наміри Кремля поки що складно, вважають у Пентагоні, однак США продовжують стежити за розвитком ситуації.
«США закликають Росію знизити напруженість у відносинах з Україною. (...) Ми продовжуємо закликати до припинення вогню, до чого закликають й Мінські угоди, а потім до зниження напруженості, до деескалааціі », - додав Кірбі.
Речник Пентагону також нагадав про американську військову допомогу Україні, на його думку, нелетальна зброя допоможе посилити оборону.
Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України, зокрема, з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія розпочала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.
Президент Володимир Зеленський вважає це радше «грою м’язами», ніж реальною загрозою, однак українська армія залишається готовою до будь-яких провокацій, наголосив він. Напередодні у південних регіонах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.
США й інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою занепокоєність висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши «вкрай небезпечними». Свою підтримку Україні висловили Канада, Велика Британія та НАТО.
Українські та закордонні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль «дражнить» Захід і мститься за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, чинить психологічний тиск на Україну і посилає сигнал підтримки окупаційним військам у Донбасі. Однак поки точні наміри Владіміра Путіна незрозумілі, розслаблятися зарано, вважають аналітики.