UA / RU
Підтримати ZN.ua

США ввели санкції проти Куби за підтримку Мадуро

США вважають Кубу дестабілізуючим фактором.

Трамп, як і обіцяв, ввів санкції проти Куби після того, як не побачив бажання влади Острова Свободи виводити своїх військових з Венесуели. Насилу налагоджений діалог піддався випробуванню.

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США внесло кілька змін, що стосуються політики санкцій стосовно Куби. Повідомлення про це опубліковано на сайті американського казначейства, передає Кореспондент.

Зокрема, Вашингтон заборонив групові освітні поїздки на Кубу. Обмеження торкнулися і видачі ліцензій на експорт автомобілів і літаків. За такими ліцензіями можна буде звертатися до влади, але тепер діятиме презумпція відмови в них.

В обґрунтуванні до посилення санкцій сказано, що Куба продовжує грати "дестабілізуючу роль у Західній півкулі". В докір Гавані Вашингтон ставить підтримку супротивників Штатів Венесуели і Нікарагуа. Дії Куби, на думку влади США, "сприяють нестабільності, підривають верховенство закону і пригнічують демократичні процеси".

"Адміністрація прийняла стратегічне рішення звернути назад послаблення санкцій та інших обмежень на кубинський режим", - наводяться в повідомленні слова глави Мінфіну Стівена Мнучина.

Відзначимо, що в 2015 році при президентові США Бараку Обамі відбулося потепління американо-кубинських відносин. Вашингтон відновив дипломатичні відносини з Гаваною. Однак з приходом до влади Дональда Трампа всі домовленості про нормалізацію відносин були скасовані.

Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що Росія і Куба здійснили військову інтервенцію, відправивши своїх військовослужбовців до Венесуели без згоди парламенту країни. Гуайдо підкреслив, що нелегітимний президент Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на розміщення іноземних військових на території Венесуели.

Як повідомлялося, 24 березня в аеропорту Каракаса приземлилися два російських літаки з 35 тоннами вантажу і сотнею військовослужбовців без розпізнавальних знаков. За даними онлайн-сервісів, літаки прибули до Венесуели з Сирії.

Представники режиму Мадуро і МЗС Росії підтвердили прибуття російських військових до Венесуели для "консультацій" у рамках реалізації "контрактів з військово-технічного співробітництва".

Організація Американських Держав засудили відправку російських військовослужбовців до Венесуели, вказавши на порушення Конституції.

23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".