UA / RU
Підтримати ZN.ua

США ввели додаткові санкції проти іранців за постачання дронів Росії

У санкційний список потрапили ще сім представників Ірану.

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило обмежувальні заходи проти ще сімох фізичних осіб з Ірану за допомогу Росії у війні проти України шляхом постачання безпілотників. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Під нові санкції потрапили шість представників керівництва компанії Qods Aviation Industries, яка бере участь у розробці й виготовленні БпЛА, будучи ключовим іранським виробником оборонної техніки, підконтрольним Міністерству оборони. Сама QAI вже перебуває під обмеженнями США за створення дронів, у тому числі Mohajer-6, для армії РФ.

Так, у санкційний список додали голову ради директорів згаданої компанії та заступника Міноборони Сеєда Ходжатоллу Горейші, який керував військовими дослідженнями та розробками Тегерану, а також відповідав за переговори з Москвою щодо поставок безпілотників.

У перелік внесли і керуючого директора QAI та члена її правління Гассема Дамавандяна. Він, ймовірно, сприяв передачі БпЛА іранським військовим службам і брав участь у тренуваннях російських солдатів використанню дронів.

Санкції США також поширилися на головного члена ради директорів Qods Aviation Industries Гамірезу Шаріфі-Техрані, який був залучений до міжнародних конференцій щодо іранських безпілотників і до постачання обладнання військовим Тегерана.

Серед інших членів ради директорів компанії, які опинилися під обмеженнями Штатів, – Реза Хакі, Маджід Реза Ніязі-Ангілі та Валі Арланізаде.

Читайте також: США та Ізраїль шукають кроки, щоб завадити поставкам іранських дронів у РФ — Держдеп

Крім цього, додаткові заходи Вашингтона стосуються директора Організації аерокосмічної промисловості Ірану, яка є головним наглядачем програми балістичних ракет Тегерану, Надера Хуна Сіаваша. Як і на QAI, на саму установу були накладені санкції раніше.

Як зазначається, Сіаваш контролює виробництво і випробування іранських балістичних ракет та працює з міжнародними постачальниками.

Запроваджені обмеження передбачають блокування усього майна цих осіб у Сполучених Штатах Америки, а також організацій, щонайменше 50% яких прямо чи опосередковано належать підсанкційним особам.

Заходи також забороняють проведення будь-які операцій з власністю чи в інтересах визначених людей. Проти інших осіб теж може бути застосовано санкції за участь у подібних операціях.

У Міністерстві фінансів США також додали, що Qods Aviation Industries з середини 2020 року здійснює діяльність під новою назвою Light Airplanes Design and Manufacturing Industries. Відповідно, її теж було внесено в перелік.

Читайте також: NYT: США намагаються задушити можливості Ірана постачати безпілотники Росії

«Ми продовжуватимемо використовувати всі наявні в нас інструменти, щоб позбавити Путіна зброї, яку він використовує для ведення своєї варварської та неспровокованої війни проти України», – заявила глава Мінфіну Джанет Єллен. 

Вона зауважила, що залежність Росії від таких партнерів, як Іран, свідчить про її відчай у боротьбі з українськими захисниками, а також про успіх глобальних зусиль щодо руйнування ланцюгів постачання армії РФ.

«Сполучені Штати діятимуть швидко проти фізичних та юридичних осіб, які підтримують іранські програми БпЛА й балістичних ракет, і рішуче допомагатимуть народу України», – підсумувала міністр.

Нагадаємо, що в грудні також Сполучене Королівство запровадило нові санкції проти Ірану за атаки на українські міста дронами-камікадзе.