UA / RU
Підтримати ZN.ua

США висунуть Ірану нову пропозицію про припинення деяких видів ядерної діяльності - Politico

Країни поки лише обмінюються ідеями про переговори, використовуючи посередників в Європі, а не напряму.

США найближчими днями збираються запропонувати Ірану сісти за стіл переговорів і обговорити припинення окремих видів ядерної діяльності, передає Politico, посилаючись на власні джерела.

"Під пропозицією ми маємо на увазі прохання припинити деякі види ядерної діяльності Ірану. Наприклад, модернізація центрифуг і збагачення урану до 20%. Слідом США можуть пом'якшити економічні санкції", - повідомило джерело виданню Politico.

ЗМІ уточнили, що деталі пропозиції поки обробляються і впевненості, що Іран прийме ці умови, немає.

Politico повідомляє, що на початку 2021 року Тегеран вже відхилив пропозицію Сполучених Штатів, вважаючи його неприйнятним, і зробив у відповідь пропозицію, яку цього разу не схвалили в США.

Раніше Вашингтон запропонував Ірану надати доступ до частини заморожених активів в обмін на припинення Тегераном 20% збагачення урану. Але Іран відповів відмовою, запропонувавши припинити збагачення урану лише на місяць в обмін на скасування всіх американських санкцій. США заявили про "зухвалу відповідь" Ірану, додавши, що це "несерйозна" контрпропозиція.

Однак обидві сторони, за твердженням видання, усвідомлюють, якщо найближчим часом не буде досягнуто якихось домовленостей, то до вересня 2021 року переговорів чекати не слід.

Раніше ЗМІ, посилаючись на доповідь Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), повідомляли, що Іран має намір запустити чергову серію модернізованих центрифуг IR-4. Крім центрифуг IR-4, Іран використовує 5060 центрифуг IR-1, розміщених на 30 каскадах, а також 522 центрифуги IR-2m, розміщених на трьох каскадах.

Кампанія США по "максимальному тиску на Іран" не принесла очікуваних результатів. Однак Байден все ще має серйозні важелі впливу на Іран, повідомляють СМІ.

Читайте також: Боррель і Блінкен обговорили в Брюсселі виконання ядерного угоди з боку Ірану

Мета нового президента США Джо Байдена - доєднатися до іранської ядерної угоді, що його попередник Дональд Трамп прагнув знищити. Досягнення домовленостей з Іраном завжди було процесом випробувань. Рішення Трампа відмовитися від угоди і ввести санкції проти ісламської республіки фактично зруйнувало надії на мінімальну "розрядку" між давніми ворогами. До того ж, кампанія «максимального тиску» на Іран не принесла очікуваних результатів. Для того, щоб врятувати угоду зараз, обидві сторони повинні піти на компроміс