UA / RU
Підтримати ZN.ua

США висунули обвинувачення бельгійцю, який очолював російську мережу військових закупівель

Проти підприємств та ключових осіб мережі також запроваджені санкції 

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) міністерства фінансів США запровадило санкції щодо підприємств та ключових осіб мережі бельгійця Ганса де Гітере. Вона, в обхід західних санкцій, займається закупівлею критично важливої електроніки військового призначення для кінцевих користувачів у Росії. Мережа складається з дев'яти юридичних і п'яти фізичних осіб з Росії, Бельгії, Кіпру, Швеції, Гонконгу та Нідерландів.

Одночасно із запровадженням санкцій, мінфін США оприлюднив два окремі обвинувальні акти проти Ганса Де Гітере, які пов'язані з його багаторічною схемою незаконного експорту чутливих технологій військового призначення зі США кінцевим користувачам у Китаї та Росії. Бельгійська влада вжила заходів проти Де Гітере за звинуваченнями, пов'язаними з його глобальною схемою незаконних закупівель, йдеться у заяві мінфіну США. 

Читайте також: У Німеччині заарештували бізнесмена, який постачав компоненти для російських безпілотників «Орлан-10»

За даними американського мінфіну, до складу мережі Де Гітере входять:

Де Гітере координував закупівлі електроніки для російських клієнтів, зокрема, програмованих користувачем вентильних матриць (FPGA) – пріоритетних напівпровідникових пристроїв, які Росія шукає для своїх зразків озброєнь.

Читайте також: Російський БпЛА "Ланцет" містить не менше 19 іноземних компонентів – ОП

У деяких випадках мережа намагалася переправити електроніку до Росії через перевалочні пункти в Гонконзі (Китай) і Туреччині. Компанія Eriner неодноразово вела бізнес з гонконгською компанією M and S Trading і координувала замовлення електроніки для Росії, в тому числі замовлення на інтегральні схеми тієї ж моделі, що й ті, які були виявлені в БПЛА російського виробництва, знайдених в Україні. 

Хто працював у «бельгійській» мережі:

Читайте також: У Китаї спростували чутки про постачання компонентів для російської зброї

Нагадаємо, міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив про підписання декларації між Росією та Іраном щодо протидії західним санкціям, які вони називають «незаконними». 

Раніше Atlantic Council показала, як та чому санкції проти Росії виявилися неефективними напівмірами. Зокрема, з січня по липень 2023 року РФ імпортувала обладнання для ведення бойових дій на суму 798 мільйонів доларів, а більше половини російського імпорту, пов'язаного з веденням бойових дій надійшло від західних виробників.