UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відтягують підписання антишпигунської угоди з Німеччиною

Небажання Вашингтона підписувати антишпигунську угоду продиктоване тим, що Штати навіть у непрямій формі не хочуть зізнатися в тому, що шпигунська діяльність щодо ФРН коли-небудь велася.

3 хотіла б приєднатися до антишпигунського договору "п'яти очей", але США і Великобританія не готові погодитися на такий варіант виходу зі шпигунського скандалу.

Голова Федеральної служби розвідки Герхард Шиндлер і президент відомства з охорони конституції Ханс-Георг Маасен на початку листопада літали до США для узгодження можливого антишпигунського договору.

Оптимальним у Меркель бачать варіант, якщо ФРН приєднається до договору "п'яти очей", який було укладено свого часу між США, Канадою, Великобританією, Австралією і Новою Зеландією.

Ця угода забороняє шпигунство за країнами на їхній території без окремого спеціального дозволу на те їхніх спецслужб.

У 3розуміють всю реальну важливість збору інформації для гарантування безпеки, але хотіли б убезпечити себе від шпигунства, або хоча б зменшити його обсяги.

США, у той же час, готові піти на підписання якоїсь угоди, щоб заспокоїти громадську думку, але зробити Німеччину повноправним членом "п'яти очей", схоже, ні Америка, ні Великобританія не готові, пише Deutshe Welle.

За словами Джона Шиндлера, колишнього співробітника АНБ і професора з питань нацбезпеки американського військово-морського коледжу, політика уряду США навряд чи зміниться, а розмови про згортання шпигунської діяльності у Німеччині є лише "відволікаючим маневром".

Явно виражена відмова від шпигунської активності могла бути сприйнята як визнання провини з боку Вашингтона. Крім того, у разі підписання антишпигунської угоди, і інші держави могли б захотіти укласти аналогічний договір. Як пояснив Шиндлер, США готові "до нового виду співпраці" з Німеччиною, однак протягом найближчих тижнів необхідно узгодити точні формулювання. !zn

Читайте також:

США не готові задовольнити вимоги ФРН щодо антишпигунської угоди

Влада США пообіцяла Німеччині антишпигунську угоду до Різдва