Міністерство юстиції США відмовилося від пред'явлень нових обвинувачень заарештованому в Британії засновнику інформаційного ресурсу Wikileaks Джуліану Ассанжу, повідомляє американське видання Politico з посиланням на власні джерела.
Видання вважає, що однією з причин такого рішення Мін'юсту є те, що Центральне розвідувальне управління США досі не підтвердило достовірність секретних даних, розголошених Ассанжем – а відкритий судовий процес над ним може призвести до розголошення ще більшої кількості засекречених урядових матеріалів.
Судова влада США минулого тижня оголосила про рішення висунути проти Ассанжа додаткові звинувачення за 17 пунктами. Усі вони пов'язані з незаконним отриманням та оприлюдненням даних, що мають відношення до оборони США. Крім того, американська влада звинувачує Ассанжа в порушенні "Закону про шпигунство" , що передбачає відповідальність за передачу інформації оборонного значення, яка здатна завдати шкоди США.
Тепер у разі екстрадиції з Великої Британії йому загрожує тривале тюремне ув'язнення. Досі американська сторона мала намір судити засновника Wikileaks тільки за участь у спробах злому комп'ютерної мережі Пентагону.
За словами офіційних представників Міністерства юстиції, максимальне покарання по кожному з пунктів звинувачення становить 10 років ув'язнення. Це означає, що Ассанжу загрожує близько 180 років в'язниці.
Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештовали 11 квітня в Лондоні за запитом США. Влада Еквадору позбавила Ассанжа притулку в посольстві в Лондоні, де він жив протягом майже семи років.
Рішенням суду Великої Британії від 1 травня Ассанжа відправили до в'язниці на 50 тижнів через неявку до суду у 2012 році. Сам засуджений спокійно сприйняв вирок, однак у Wikileaks його назвали "прагненням помсти".
Докладніше про Джуліана Ассанжа, причини, через які він переховувався в еквадорському посольстві, і його арешт читайте у матеріалі DT.UA "Джуліана Ассанжа заарештували в Лондоні за запитом США: головне".