UA / RU
Підтримати ZN.ua

США відмовили Білорусі в наданні статусу країни з ринковою економікою

Білорусь хотіла змінити статус, але не змінила економіку для спрощення імпорту металопродукції

Міністерство торгівлі США вирішило зберегти статус Білорусі як країни з неринковою економікою (non-market economy, NME) відповідно до антидемпінгового закону США, йдеться в повідомленні американського відомства.

У лютому уряд Білорусі звернувся до влади США з проханням про зміну статусу країни.

"Рішення міністерства торгівлі виникає з прохання уряду Білорусі переглянути свій статус неринкової економіки. В результаті сьогоднішнього рішення Міністерство торгівлі продовжить розглядати Білорусь як країну з неринковою економікою для цілей розрахунку демпінгових націнок в антидемпінгових справах", - йдеться в повідомленні Мінторгу США у вівторок.

Мінторг США уточнив, що уряд Білорусі попросила про зміну статусу для спрощення імпорту металопродукції з цієї країни.

Білоруська влада ініціювала перегляд статусу республіки Мінторгу США на тлі поліпшення двосторонніх відносин після майже 10-річного періоду охолодження після президентських виборів 2010 року. Однак після президентських виборів в серпні 2020 року, підсумки яких Вашингтон не визнав, відносини знову погіршилися. На початку жовтня США запровадили персональні санкції щодо восьми білоруських чиновників, яких вважають відповідальними "за фальсифікацію виборів і порушення прав людини".

23 вересня білоруський диктатор церемонії "інавгурації" склав присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна, США і Євросоюз відмовилися визнавати Лукашенко легітимним президентом Білорусі та ввели санкції проти чиновників його режиму.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом.

Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій відповідальних за це посадовців режиму Лукашенка.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.