США надали Іраку максимальне продовження терміну відмови від санкцій, що дозволяє йому імпортувати іранський газ напередодні переговорів у наступному місяці, повідомив іракський чиновник AFP в середу.
Ірак купує у Ірану газ і електроенергію для забезпечення приблизно третини свого енергетичного сектора, зношеного роками конфлікту і поганого обслуговування, і нездатного задовольнити потреби 40-мільйонного населення країни.
США занесли в чорний список енергетичну галузь Ірану в кінці 2018 року, оскільки вони посилили санкції, але надали Багдаду ряд тимчасових відмов, сподіваючись, що Ірак відучить себе від іранських енергоносіїв, встановивши партнерські відносини з американськими фірмами.
Після введення санкцій проти Тегерана в кінці 2018 року колишнім президентом США Дональдом Трампом Вашингтон продовжував збільшувати час, відведений Багдаду для пошуку інших постачальників.
У січні адміністрація Трампа надала тримісячний виняток, а команда президента США Джо Байдена тепер надала ще чотири місяці, повідомив цей чиновник на умовах анонімності.
Продовження - максимум, який може бути запропонований, - передує початку «стратегічного діалогу» між Вашингтоном і Багдадом, який планується відкрити за допомогою відеоконференції 7 квітня.
Багдад хоче вирішити свої енергетичні проблеми напередодні сильної літньої спеки, часто під час соціальних протестів, що посилюються нестачею електроенергії.
Тегеран зажадав від Багдада майже 6 мільярдів доларів неоплачених рахунків за газ.
Хоча американські пільги дозволяють Іраку отримувати поставки від свого сусіда без ризику репрессалій, вони як і раніше не дозволяють йому оплачувати іранські рахунки в доларах - валюті, якої Іран, задушений санкціями, гостро потребує.
Однак західні і іракські джерела в безпеки повідомили AFP, що іракські чиновники отримали зелене світло від офіційних осіб США на переказ коштів, що належать Ірану за імпорт газу, на рахунок у швейцарському банку.
Як повідомлялося, США в найближчі дні збираються запропонувати Ірану сісти за стіл переговорів і обговорити припинення окремих видів ядерної діяльності.