UA / RU
Підтримати ZN.ua

США виберуть протистояння з Китаєм замість війни в Афганістані — FT

Однак боротьба з Пекіном вимагає від Вашингтона більше сил.

У Вашингтоні немає обережнішої лобістської фірми, ніж Пентагон. Таким чином, військові ігри, що передбачають конкуренцію США з Китаєм слід сприймати серйозно. Моделювання поразки США є мовчазним аргументом для збільшення фінансування військової потужності, пише Financial Times.

При цьому, перемога у військовому протистоянні в Тихому океані може коштувати США більше життів, ніж 2 352 втрачені життя за два десятиліття в Афганістані. Масштаб протистояння - не єдина причина, чому Китай є більш потужним випробуванням для Америки, ніж «вічні війни». Ні Аль-Каїда, ні Талібан не кидали виклик США як глобальній державі. Їхній режим правління ніколи не пропонував третім країнам власну формулу зростання та порядку. Відходячи від «Близького Сходу» до Китаю, США можуть вступити в історичне протистояння.

Можливо, треба прийняти такі зміни. Республіканці «формально» критикують президента Джо Байдена через виведення військ з Афганістану. Але, як відомо обом сторонам, США вступають у епоху, яка більше відповідає їхнім технічним силам та потребам.

Перехід Америки до політики протистояння впливових держав є відносно послідовним моментом. США вже вели холодну війну проти Радянського Союзу. Невдачі США, такі як у південно-східній Азії чи на Близькому Сході, здебільшого стосуються ворогів, що перебувають у нерегулярних конфліктах.

Дещо з цього є вродженою складністю боротьби з повстаннями. Решта - химерна історія Америки як наддержави. Протистояння наддержав для США – це повернення до звичного темпу життя. Ентузіазм Вашингтона в конкуренції з Китаєм - це фактично чітке визнання справжнього опонента.

У минулому Пентагон планував одночасно регіональні війни на Близькому Сході. У 2018 році доктрина змінилася, і тепер основна увага зосереджена на одній масштабній боротьбі.

Ймовірно, Байден зневірився у війні в Афганістані ще в 2009 році, коли виступив проти збільшення кількості американських військ у регіоні під час президентства Барака Обами.

США зіштовхнулися з неоднозначними цілями та перехідними ворогами. Ймовірно, протистояння великих держав буде своєрідним звільненням. Крім того, нова ера протистояння наддержав може допомогти США об’єднати націю, вважають деякі аналітики.

Вступ у Другу світову війну свого часу допоміг об’єднати розділену Америку міжвоєнних років. Війна з тероризмом навпаки сприяла поляризації.

Наслідком присутності Америки в Афганістані є кількість загиблих, що приблизно відповідає нападу на Перл-Харбор. Крім того, похмурою ознакою останніх 20 років є крах національної згуртованості в США після терористичних атак 11 вересня 2001 року. Тероризм часто сприймався як  розмита загроза, що не дозволила американцям знайти відчуття єдності, резюмує видання.

Читайте також: Обстановка в Афганістані викликає побоювання

Сполучені Штати можуть завершити розпочатий процес виведення своїх військ з Афганістану протягом декількох днів.

Однак ситуація в Афганістані на тлі виведення міжнародних сил і наступальних операцій руху «Талібан» виглядає погано, заявив командувач силами США і НАТО в Афганістані генерал Скотт Міллер.