UA / RU
Підтримати ZN.ua

США розробляють нові бізнес-санкції щодо Росії - WSJ

Непримиренність російської політики щодо України змушує Білий дім переглянути свою стратегію.

Сполучені Штати Америки готують нові санкції щодо Росії, повідомив американський чиновник виданню The Wall Street Journal.

За словами джерела, потрібен час, щоб нинішні санкції почали більше діяти. "Нові бізнес-санкції щодо Росії вже розробляються", - сказав чиновник.

Майже рік минув після старту кампанії Росії в Україні, США та їхні європейські союзники опинилися у скрутному становищі: вони з усіх сил намагаються розробити стратегію, яка змусить Москву відступити.

Американські чиновники визнають, що незважаючи на те, що західні санкції, в поєднанні з різким падінням цін на нафту завдали великої шкоди російській економіці, але вони не змусили Кремль припинити підтримку бойовиків у Східній України.

"Треба визнати, що втрати для російського керівництва не настільки великі, щоб переосмислити свій курс дій", - сказав старший чиновник адміністрації Обами.

Як вже заявляв державний секретар Джон Керрі, який вирушає в Україну для зустрічі з президентом Петром Порошенком та іншими українськими лідерами, політики у Вашингтоні переглядають своє рішення не постачати зброю в Україну.

Прес-секретар Держдепаратменту США Джен Псакі у вівторок відмовилася підтвердити, чи буде Керрі говорити про нову допомогу Україні.

Як зазначає видання, все більше американських чиновників підкреслюють: економічний тиск має поєднуватися з більш надійною допомогою у забезпеченні безпеки. Ідея надання оборонного озброєння українцям вже давно користується підтримкою у деяких високопоставлених посадових осіб у державних і оборонних відомствах. Але в минулому ці рекомендації стикалися з опором в Білому домі.

Зараз з'явилися сигнали, які свідчать про те, що адміністрація американського президента Барака Обами переглядає ефективність його політики щодо Росії.

У ідеї надання військової допомоги Україні досі є багато противників. На їх думку, такий крок може спровокувати ще більше криваву військову кампанію Москви.

Прихильники військової допомоги кажуть, що таке рішення дозволить Київу нанести великі втрати бойовикам, що Москві буде коштувати великих витрат.

Кремль, який заперечує підтримку бойовиків і відправлення регулярних російських військ на Схід України, все ж "чутливий" до повідомлень про загибель військовослужбовців РФ в Україні. Один з аргументів прихильників військової допомоги Україні є те, що кількість загиблих російських вояків, тіла яких будуть повернуті в Росію, викличе обурення громадськості, і змусить Кремль переглянути свою позицію.

Конфлікт спалахнув знову в минулому місяці, зазначає видання. Коли восени в останній раз питання обговорювалося питання військової допомоги, чиновники в Раді національної безпеки США говорили, що такий крок не змінить той факт, що кількість російських військових в значній мірі перевершує кількість військових України, і що поставлена американцями зброя буде тільки загострювати протистояння.

Тоді цей аргумент виграв, і США обмежили свою допомогу нелетальних зброєю.

Тим не менш, один високопоставлений американський чиновник заявив, що підтримувані Росією бойовики використали останні місяці відносного затишшя, щоб отримати нове важке озброєння з РФ. Такий аргумент дав привід прихильникам надання Україні військової допомоги заговорити про те, що політика США поряд з санкціями проти Москви та економічною підтримкою Києва повинна також включати в себе велику військову складову.

Як писало видання The Financial Times, військова допомога Україні змусить Путіна піти з конфлікту шляхом переговорів. Якщо б Захід допоміг Україні зі зброєю, витрати Росії на підтримку конфлікту в Донбасі стали б для Москви непомірно великими, вважає автор статті.