UA / RU
Підтримати ZN.ua

США провели масштабні військові навчання протиракетної оборони

Вартість тестування системи ПРО США склала 230 млн дол.

У неділю, 1 листопада, армія США біля тихоокеанського острова Уейк провела масштабні військові навчання протиракетної оборони (ПРО), які продемонстрували здатність систем Aegis (корабельна система ПРО) і THAAD (система ПРО наземного базування) успішно ідентифікувати та знищувати балістичні і крилаті ракети, передає агентство Reuters.

"Це були дуже складні практичні випробування, в рамках яких елементів системи ПРО довелося працювати у складі об'єднаної ешелонованої лінії оборони для виявлення, відстеження, розрізнення, поразки і знищення балістичних загроз", - повідомили в збройних силах США.

Повідомляється, що комплекс THAAD на острові Уейк виявила та знищила ракету малої дальності, потім разом з есмінцем John Paul Jones виявили і знищили ракету середньої дальності. Однак ракета THAAD потрапила в ціль, але сама не здетонувала; причини цієї помилки поки з'ясовуються.

Читайте також: Іран анонсував власну систему протиракетної оборони

20 жовтня на півночі Атлантичного океану ракетний есмінець США USS Ross успішно перехопив балістичну ракету в ході демонстрації, яка відбулася в рамках спільних навчань 9 флотів країн-союзників присвячених відпрацювання роботи системи оборони від оперативно-тактичних ракет Maritime Theater Missile Defense (MTMD) Forum.

На початку 2000-х розгортання системи ПРО планувалося для захисту Європи від загрози тероризму з Близького Сходу (зокрема, з Ірану). У США неодноразово наголошували, що розміщення ПРО не спрямована проти Росії.

Тим не менш, в РФ регулярно погрожують ЄС і США заходами у відповідь на розгортання новим комплексом ПРО в Європі, наприклад, приціленням ядерних ракет на відповідні країни. На тлі напруженості в Європі через конфлікт в Україні Росія участила погрози про застосування ядерної зброї, а також вже переправляла комплекси "Іскандер" в Балтійський регіон - Калінінград.

В кінці 2014 року США почали розгортання системи ПРО у Румунії.

Також нещодавно посол Росії в Швеції заявляв, що якщо Швеція увійде в НАТО, РФ переорієнтує війська і ракети на країну. Аналогічну загрозу озвучував посол РФ в Данії.

Нещодавно Сергій Лавров звинуватив президента США Барака Обаму в обмані і недотриманні своїх слів. "Президент Обама говорив, що якщо іранське ядерне питання вирішиться, то зникне і потреба у створенні в Європі системи протиракетної оборони", - цитує видання Rzeczpospolita слова Лаврова, який додав, що обіцянки американського президента виявилися неправдою.

Пізніше в Держдепартаменті звинуватили Лаврова в "перекручуванні" слов Обами щодо ПРО в Європі.

25 вересня нижня палата парламенту Польщі уповноважила президента ратифікувати технічну угоду про будівництво протиракетної бази США в Редзіково на півночі країни. Будівництво військової бази в селищі Редзіково заплановано почати в 2016 році, а в 2018 році там будуть розміщені мобільні батареї з ракетами середньої дальності SM-3.