UA / RU
Підтримати ZN.ua

США призвали оккупантов Крыма освободить незаконно арестованных крымских татар

РФ повинна звільнити нещодавно затриманих і всіх несправедливо засуджених українців.

Державний департамент США засуджує незаконний арешт 23-х кримських татар за підозрою у членстві в організації "Хізб ут-Тахрір" і наполягає на їх негайному звільнення.

"Ми засуджуємо дії російських окупаційних властей в Криму. Озброєні співробітники ФСБ у масках вдерлися до будинків кримських татар, тероризуючи сім'ї і заарештувавши понад 20 осіб", - заявив заступник державного секретаря США Роберт Палладіно.

У Держдепартаменті також нагадали про необхідність звільнення всіх українських в'язнів Кремля.

Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації і участь в ній.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.

Україна також повідомила ООН і ПАРЄ про новий виток репресії на окупованому півострові.

Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".