UA / RU
Підтримати ZN.ua

США пояснили відмову прийняти делегацію РФ на чолі з Медведєвим

Вашингтон не має наміру налагоджувати координацію військового співробітництва з Москвою, поки Росія не бажає "вносити конструктивний внесок" у боротьбу з ІГ.

Причиною відмови США прийняти делегацію РФ для обговорення сирійського конфлікту є небажання Москви "внести конструктивний внесок в боротьбу з "Ісламською державою", заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

"Мета цієї делегації, як сказав президент Путін, повинна була сприяти координації військового співробітництва між Сполученими Штатами і Росією. Ми говорили, що не зацікавлені в цьому, поки Росія не бажає вносити конструктивний внесок у боротьбу з ІГ", - сказав він, передає ТАСС.

Ернест зазначив, що заклики Москви до співпраці "не були почуті не тільки США , але й іншими 65 членами міжнародної антитерористичної коаліції, яка бореться з ІГ".

За словами офіційного представника президента США, У Росії є свій власний порядок денний" щодо протистояння цій екстремістській організації. "І цей порядок денний на сьогоднішній день вони ведуть самостійно", - зазначив Ернест.

Операція РФ в Сирії, за словами Ернеста, є "односторонніми діями" з боку Москви, які "свідчать про те, наскільки ізольована Росія". "Єдині люди, з ким вони координують свої дії" - це уряд президента Сирії Башара Асада і "іранці, які були зайняті свого роду дестабілізуючою діяльністю всередині Сирії, яка зробила їх мішенню для США і міжнародних санкцій", вважає представник Білого дому.

Прес-секретар знову повторив, що США "не збираються брати участь" у цьому. "Ми б вітали конструктивний внесок Росії, який був би інтегрований з міжнародними зусиллями по боротьбі з ІГ. Але у Росії є інші плани", - сказав Ернест.

Раніше стало відомо про те, що США відмовилися прийняти російську делегацію на чолі з прем'єром Дмитром Медведєвим, який планував обговорити з американськими офіційними особами координацію щодо боротьби з тероризмом, зокрема в Сирії.

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна ZN.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.