До ідеї озброїти Україну можна ставитися по різному, однак вона дала поштовх дипломатам в Європі, які активніше почали працювати над вирішенням конфлікту в Донбасі.
Про це на сторінках Wall Street Journal пише професор Колумбійського університету і співробітник Ради закордонних справ Стівен Сестанович. Він зауважує, що зустрічі лідерів ЄС і України з президентом Росії Володимиром Путіним провалювалися раз за разом. Однак після того, як у Вашингтоні почали говорити про зброю для Києва, сторони несподівано знайшли причини вести діалог один з одним.
"Давайте уявимо, що нова угода про зупинку вогню досягнута. А що далі? Дехто скаже, що після перемоги дипломатії озброювати Україну не обов'язково і навіть контрпродуктивно. Але я не погоджуся. Якщо ми хочемо, щоб угода закріпилася, Україні потрібна військова допомога", - пише Сестанович.
Перед усім, на думку автора, це потрібно з політичних міркувань. Перемир'я дає очевидну вигоду терористам, які закріплюють за собою захоплені території. А у Верховній Раді і на фронті вистачає тих, хто вирішить, що припинення вогню – це поразка, і президенту Петру Порошенко потрібно щось, щоб показати, що це насправді не так.
По-друге, Україні потрібно вибудувати оборону проти нових нападів бойовиків. Їхні ватажки дали чітко зрозуміти, що вони хочуть більше земель. Отримавши ще більше озброєння від Росії і підтримку російської армії, їм нічого не заважатиме піти в наступ.
"Якщо хочете, можете сподіватися, що Путін буде тримати бойовиків під контролем. Але досвід минулого року це заперечує. Знову і знову Росія допомагала бойовикам захоплювати території. Щоб утримати нову угоду про перемир'я в силі, українська армія повинна бути добре озброєна і забезпечена", - йдеться в статті.
Також, на думку автора, США і союзники в Європі повинні нарешті зрозуміти, який стратегічний виклик їм кинув Володимир Путін. Так само, як це було в часи Холодної війни, варто уникати військової конфронтації. Стримування, на думку Сестановича, правильна стратегія, щоб зупинити поглиблення конфлікту.
"Це означає, що треба допомогти Україні стати успішною політично, економічно і військово теж. Україна, яка не може впоратися з викликами сепаратизму на сході стане постійною загрозою для миру в Європі", - йдеться в статті.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сьогодні заявив, що якщо переговори проваляться, Європа подумає над постачанням зброї Україні. За його словами, подібні дискусії вже велися в минулі вихідні на Мюнхенській конференції з безпеки. У подібному ключі висловився президент США Барак Обама заявивши, що не виключає можливість передачі Україні оборонного озброєння. Проте, така опція буде розглядатися тільки в тому разі, якщо стане зрозуміло, що дипломатично вирішити конфлікт в Донбасі неможливо.