UA / RU
Підтримати ZN.ua

США повідомили про наявність доказів російської кібератаки проти України

Відключення електроенергії у грудні 2015 року в Україні викликані хакерською атакою Росії, про що свідчать докази, оголошені заступником міністра енергетики США.

Відключення електроенергії на заході України в грудні 2015 року були викликані російської кібератакою, свідчать дані презентації міністра енергетики США Елізабет Шервуд-Рендалл, зробленої під час зустрічі з представниками енергетичної галузі, повідомляє в п'ятницю, 12 лютого, CNN.

Офіційні представники офісу Шервуд-Рендалл відмовилися від коментарів її презентації в силу специфічності наданої інформації. Раніше офіційні представники сил безпеки США відмовлялися безпосередньо пов'язувати інцидент на заході України з діями Росії.

У ході масштабного розслідування представники ФБР, Держдепартаменту, міністерства внутрішньої безпеки та міністерства енергетики США відвідали Україну, де виявили докази того, що за атакою на українську енергосистему стояла група добре підготовлених хакерів з Росії. Це була перша у своєму роді хакерська атака на цивільні об'єкти.

Хакери атакували шість різних енергокомпаній одночасно, використовуючи шкідливу програму, могутніше, ніж так званий вірус BlackEnergy, який вже застосовували раніше під час кібератак на промислові системи. У результаті сталося відключення електроенергії у 103 населених пунктах України. На думку експертів, енергосистема США має ряд уразливих місць, схожих на ті, які дозволили здійснити кібератаці в Україні.

Повідомлялося, що невідомі хакери3 у минулому році мали можливість атакувати чотири сектори української енергетики з допомогою вірусів завдяки тому, що в Україні проігнорували базові правила безпеки в мережі. Таким чином злочинці могли вивести з ладу виробничі потужності в будь-який момент.

Як говорили тоді експерти, ймовірною метою було вивести з ладу кілька ланок енергетичних систем в Україні і створити "ефект доміно", щоб обвалити всю систему або принаймні значну її частину. Міжнародна група дослідників кіберзлочинності каже, що хакери надіслали вірус через електронну пошту, змушуючи співробітників компаній відкрити заражений файл і таким чином пропустити його в систему.