UA / RU
Підтримати ZN.ua

США повернуться до використання вакцини J&J, можливо, з обмеженнями – Фаучі

Використання вакцини від коронавірусу призупинили після повідомлень про побічні ефекти. Доказів зв'язку між вакцинацією цим препаратом і розвитком тромбозу немає.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що вакцинація препаратом Johnson & Johnson відновиться найближчим часом, хоча і з деякими обмеженнями

«За моїми оцінками, ми продовжуватимемо використовувати її у той чи іншій спосіб. Я дуже сильно сумніваюся, що вони просто заборонять її. Я не думаю, що це станеться», - заявив інфекціоніст в інтерв'ю NBC News.

Використання вакцини Johnson & Johnson призупинили після повідомлень про тромбоз як можливий побічний ефект її застосування, пише «Інтерфакс-Україна». Підтверджень існування такого зв'язку на разі немає.

Антиковідна вакцина Johnson & Johnson - не перший препарат, який зіткнувся з такою проблемою. Раніше в аналогічній ситуації опинилася вакцина AstraZeneca.

У таких випадках про відмову від вакцинації не йдеться - коронавірусні ризики перевищують ризики від можливих побічних ефектів після використання вакцин - його просто коригують, забороняючи щепити певні групи ризику.

«Я думаю, що, швидше за все, буде якесь попередження, обмеження або оцінка ризиків. Думаю, до п'ятниці ми вже будемо знати, в який бік рухатися. Сподіваюся, ми повернемося в потрібне русло», - коментує подальше використання Johnson & Johnson інфекціоніст.

Читайте також: Вчені з Johnson & Johnson заявили про нестачу даних про тромбози після вакцинації

Нагадаємо, 9 квітня після появи повідомлень про побічні ефекти після вакцинації препаратом Johnson & Johnson призупинили роботу щеплювальні центри в Північній Кароліні та Колорадо. Побічні ефекти зафіксували у 18 щеплених, у 14 з них вони були незначними.

Наступного дня Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) опублікувало попередні дані розслідування. Експерти не знайшли зв'язку між застосуванням вакцини від коронавірусу Johnson & Johnson і розвитком тромбоемболії.

На час розслідування компанія призупинила поставки вакцини до Європи. 14 квітня Єврокомісія відмовилася продовжувати контракти на поставку вакцин AstraZeneca і Johnson & Johnson, причиною такого рішення стало порушення термінів та обсягів поставок.

14 квітня розслідування розпочало Агентство з контролю і профілактики захворювань Південної Кореї (KDCA), де також були зафіксовані випадки тромбозу після вакцинації препаратом Johnson & Johnson.

На відміну від інших антіковідних вакцин, Johnson & Johnson є однодозною, і не потребує наднизьких температур для зберігання і транспортування.